To była chwila nieuwagi, a stanęło centrum Tarnowa. Kolizja trzech aut [ZDJĘCIA]

2021-06-16 10:07

Zderzenie trzech samochodów na ulicy Krakowskiej w Tarnowie spowodowało we wtorkowe popołudnie spore utrudnienia dla kierowców w centrum miasta. Z powodu stłuczki w rejonie skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego zablokowany został przejazd mocno uczęszczaną o tej godzinie arterią. Tylko jedna osoba wymagała konsultacji lekarskiej w szpitalu, ale szybko została zwolniona do domu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. U zbiegu ulic Krakowskiej i Kochanowskiego w Tarnowie zderzyły się trzy samochody osobowe. Stłuczka była powodem poważnych utrudnień drogowych, ponieważ pas jazdy w kierunku Mościc został zupełnie zablokowany. Stojące w korku pojazdy oczekujące na przejazd trzeba było kierować na objazdy. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zderzenia była chwila nieuwagi jednego z kierowców.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

„Z ulicy Kochanowskiego wyjeżdżał 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego samochodem KIA, z zamiarem skrętu w lewo. Przejechał jeden pas ruchu, a ponieważ nie upewnił się, że drugi pas jest wolny, doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem bmw. Kierowca bmw dodatkowo wypchnięty ze swojego pasa ruchu, uderzył w samochód osobowy fiat, którego kierowca zamierzał skręcić w ulicę Kochanowskiego” - relacjonują tarnowscy policjanci.

Na miejscu stłuczki, oprócz policjantów, pojawili się strażacy, którzy neutralizowali wyciek płynów z uszkodzonych pojazdów, a także ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy jednemu z uczestników tego zajścia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na konsultację lekarską, jednak obrażenia nie okazały się poważne i szybko mógł wrócić do domu. Niestety utrudnienia w rejonie stłuczki na ulicy Krakowskiej trwały przez kilkadziesiąt minut.

W ostatnich dniach tarnowscy policjanci odnotowują sporo podobnych incydentów drogowych, mimo utrzymującej się dobrej pogody, która powinna sprzyjać zmotoryzowanym. Dlatego mundurowi apelują o zachowanie ostrożności, rozwagę za kierownicą i uważne rozglądanie się dookoła, przed wykonaniem manewru. Przypominają również o konieczności korzystania z okularów przeciwsłonecznych, które poprawiają widzialność w słoneczne dni i zapobiegają oślepieniu kierowcy. To często podawana przez kierowców przyczyna niezauważenia w porę nadjeżdżającego samochodu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE