To była chwila nieuwagi, a stanęło centrum Tarnowa. Kolizja trzech aut [ZDJĘCIA]

2021-06-16 10:07 Justyna Świderska

Zderzenie trzech samochodów na ulicy Krakowskiej w Tarnowie spowodowało we wtorkowe popołudnie spore utrudnienia dla kierowców w centrum miasta. Z powodu stłuczki w rejonie skrzyżowania z ulicą Kochanowskiego zablokowany został przejazd mocno uczęszczaną o tej godzinie arterią. Tylko jedna osoba wymagała konsultacji lekarskiej w szpitalu, ale szybko została zwolniona do domu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. U zbiegu ulic Krakowskiej i Kochanowskiego w Tarnowie zderzyły się trzy samochody osobowe. Stłuczka była powodem poważnych utrudnień drogowych, ponieważ pas jazdy w kierunku Mościc został zupełnie zablokowany. Stojące w korku pojazdy oczekujące na przejazd trzeba było kierować na objazdy. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zderzenia była chwila nieuwagi jednego z kierowców.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

„Z ulicy Kochanowskiego wyjeżdżał 45-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego samochodem KIA, z zamiarem skrętu w lewo. Przejechał jeden pas ruchu, a ponieważ nie upewnił się, że drugi pas jest wolny, doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem bmw. Kierowca bmw dodatkowo wypchnięty ze swojego pasa ruchu, uderzył w samochód osobowy fiat, którego kierowca zamierzał skręcić w ulicę Kochanowskiego” - relacjonują tarnowscy policjanci.

Na miejscu stłuczki, oprócz policjantów, pojawili się strażacy, którzy neutralizowali wyciek płynów z uszkodzonych pojazdów, a także ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy jednemu z uczestników tego zajścia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na konsultację lekarską, jednak obrażenia nie okazały się poważne i szybko mógł wrócić do domu. Niestety utrudnienia w rejonie stłuczki na ulicy Krakowskiej trwały przez kilkadziesiąt minut.

W ostatnich dniach tarnowscy policjanci odnotowują sporo podobnych incydentów drogowych, mimo utrzymującej się dobrej pogody, która powinna sprzyjać zmotoryzowanym. Dlatego mundurowi apelują o zachowanie ostrożności, rozwagę za kierownicą i uważne rozglądanie się dookoła, przed wykonaniem manewru. Przypominają również o konieczności korzystania z okularów przeciwsłonecznych, które poprawiają widzialność w słoneczne dni i zapobiegają oślepieniu kierowcy. To często podawana przez kierowców przyczyna niezauważenia w porę nadjeżdżającego samochodu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl