Starostwo Powiatowe

i

Autor: Łukasz Grygiel

To będzie bardzo trudny rok

2021-12-21 12:00

Kontynuacja rozpoczętych inwestycji oraz realizacja zaplanowanych z Polskiego Ładu. To w większości inwestycje, które zrealizuje powiat tarnowski w 2022 roku.

W 2022 roku większość środków pochłoną most w Ostrowie i droga Karwodrza - Ładna. Będą też realizowane z Polskiego Ładu droga Więckowice – Grabno, budowa Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Dwudniakach oraz remont łazienek w DPS-ie w Nowodworzu. Starosta tarnowski Roman Łucarz obawia się, że galopujące ceny mogą jeszcze pokrzyżować plany. Wszystko będzie zależało od cen, które już i tak bardzo wzrosły, tłumaczy. Rada powiatu tarnowskiego ma debatować nad budżetem podczas sesji 28 grudnia. Starosta nie ukrywa, że to będzie bardzo trudny rok. Większość budżetu pochłoną oświata i opieka społeczna.

Jaki znak zodiaku mają celebryci?

Pytanie 1 z 6
Jaki znak zodiaku ma Harry Styles?

- Z naszych obliczeń wynika, że rok 2022 będzie bardzo trudnym rokiem, wpłyną też na to wszelkie ulgi czy zwolnienia z podatków mieszkańców. Jesteśmy w tej trudniej sytuacji, że mamy małe dochody własne. To jedynie komunikacja i geodezja. Kiedy składaliśmy wnioski do naboru do Polskiego Ładu, to ceny były o wiele niższe niż teraz, a wzrost cen energii elektrycznej i gazu może jeszcze spowodować kolejne wzrosty cen, więc z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie przetargów. Dofinansowanie wynosi od 85 do 95 proc., ale na etapie przetargu może okazać się tak, że te oferty będą tak wysokie, że dofinansowanie nie będzie 90 proc, a 60 np. i resztę będziemy musieli dołożyć z własnych środków – tłumaczy Roman Łucarz, starosta tarnowski.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Przejazd tunelem POW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE