Taśmy i szyby odgradzające oraz limity klientów. Tarnowskie apteki walczą z koronawirusem

2020-04-02 14:33
Apteka szyld
Autor: Justyna Świderska Apteki w Tarnowie wprowadziły limity i ograniczenia w związku z epidemią

Izolacja i dystans to jedne z najważniejszych działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niektórzy przedsiębiorcy w Tarnowie zdecydowali o zamknięciu sklepów na czas epidemii, ale branża spożywcza i farmaceutyczna pracują na pełnych obrotach. Zgodnie z zaleceniami w sklepach i aptekach wprowadzono ograniczenia. Stosowane są też rozwiązania, które mają zminimalizować kontakt sprzedawców z klientami.

Tarnowscy aptekarze w różny sposób chronią się przed epidemią. Na drzwiach można znaleźć informację, że wewnątrz apteki może przebywać tylko jedna osoba. W placówkach, które dotychczas dysponowały jedynie ladą, zamontowano dodatkowo plastikowe przesłony. W niektórych aptekach pojawiły się też taśmy odgradzające, aby klienci nie podchodzili zbyt blisko kontuaru. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko zarażenia.

Apteka limit
Autor: Justyna Świderska Limity klientów w aptekach mają zmniejszyć ryzyko zarażenia

Sporą grupę klientów aptek stanowią osoby starsze, znajdujące się w grupie największego ryzyka zachorowania na COVID-19. To z myślą o nich w sklepach i punktach usługowych wprowadzono tzw. Godziny dla Seniora. Między 10:00 a 12:00 zakupy mogą robić wyłącznie klienci w wieku powyżej 65 lat.

Z dodatkowym apelem do seniorów zwrócił się też prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie. Warto przejrzeć zapasy leków w domowych apteczkach. Może są wystarczające i nie trzeba iść po nowe. O zakup medykamentów można poprosić młodszych członków rodziny albo sąsiadów. Dostępność potrzebnych specyfików można sprawdzić telefonicznie. Jeżeli wyjście do apteki jest konieczne, to nie należy zabierać ze sobą dzieci. Warto ograniczyć się do zakupu naprawdę niezbędnych leków i środków, a w placówce stosować do zaleceń personelu. Warto pamiętać, że obok seniorów, farmaceuci także są grupą szczególnie narażoną na zakażenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE