Tarnowskie PTTK wraca na górskie szlaki. Gdzie można się wybrać?

2021-06-07 12:00
Atrakcje z PTTK w Tarnoowie
Autor: Łukasz Grygiel Kalendarz PTTK, do końca roku, zawiera ponad dwadzieścia imprez

Bieszczady, Beskid Żywiecki i Tatry. To tylko niektóre z miejsc, które w tym roku zamierzają odwiedzić miłośnicy wycieczek zrzeszeni w tarnowskim PTTK. Pandemia spowodowała, że tegoroczny kalendarz zawiera mniej atrakcji. Sprawdźcie, jakie!

Ostatnie miesiące pokazały, że przez pandemię koronawirusa mieszkańcy regionu woleli wybierać się na jednodniowe górskie wędrówki.

- Na dobrą sprawę, dopiero w marcu ruszyły wycieczki z dorosłymi. Wszystko odbywa się w ograniczonej liczbie. Teraz, kiedy sytuacja się poprawia, organizujemy raz w miesiącu, średnio dwie wycieczki – mówi Barbara Jarocka z tarnowskiego oddziału PTTK.

POSŁUCHAJ. MÓWI BARBARA JAROCKA Z PTTK TARNÓW

Kalendarz do końca roku zawiera jeszcze ponad dwadzieścia propozycji. Na wrzesień przełożono wyprawy na Słowację. Żeby przekroczyć granicę trzeba być zaszczepionym. Nie wszyscy zdąża to zrobić.

- 26 czerwca ruszymy w trasę, by poznać płaskowyż tarnowski. Zaplanowaliśmy m.in. zwiedzanie poligonu doświadczalnego w Pustkowie. Zajrzymy też do winnic, a całość zakończymy ogniskiem. W planach są także wycieczki w Pieniny – dodaje Barbara Jarocka.

Wszystkie atrakcje przewidziane na kolejne miesiące znajdziecie na stronie pttk.tarnow.pl