Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości uruchomione. Co tam można załatwić? [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-09-14 15:10 Tomek Piszczek

Ma to być duże udogodnienie dla tarnowskich przedsiębiorców i przyszłych inwestorów. W Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej 10 w Tarnowie oficjalnie otwarto Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości. To miejsce, w którym właściciele firm mogą skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej. Zgromadzono tam Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, Strefę Przedsiębiorcy DESK, Tarnowski Klaster Przemysłowy, a także przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Krakowskiego Parku Technologicznego.

POSŁUCHAJ, czym jest Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości wyjaśnia Agnieszka Batko, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM Tarnowa

- Nasz wydział jest koordynatorem tego miejsca - mówi Agnieszka Batko, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM Tarnowa. Przedsiębiorcy mogą tu załatwić wszystkie sprawy związane z ewidencją działalności gospodarczej, doradztwem dotyczącym możliwości ubiegania się o środki europejskie na prowadzenie biznesu, czy doradztwem w zakresie ubezpieczenia społecznego. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy pomogą przedsiębiorcom w zakresie pozyskiwania środków na uruchomienie oraz rozwój działalności gospodarczej. Z ulicy Wałowej 16 została z kolei przeniesiona strefa coworkingowa, gdzie można bezpłatnie skorzystać z przestrzeni biurowej. Z kolei Krakowski Park Technologiczny uruchomił tu punkt informacyjny dotyczącego Polskiej Strefy Inwestycji.

POSŁUCHAJ, o zamiejscowym punkcie informacyjnym mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego

- Punkt informacyjny KPT w Tarnowie działa w ramach nowo powstałego Tarnowskiego Centrum Przedsiębiorczości - mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego. Jego ideą jest stworzenie nowoczesnego miejsca, w którym każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor będzie mógł skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej. W Tarnowie planowane są m.in. spotkania prowadzonego przez KPT centrum hub4indutsry, skierowane do przedsiębiorstw produkcyjnych, by ułatwić dostęp do informacji na temat cyfryzacji, Przemysłu 4.0 oraz innych trendów technologicznych, które mogą pomóc zwiększyć wydajność produkcji.

Administracyjna część Tarnowskiego Centrum Przedsiębiorczości czynna jest tak jak cały Urząd Miasta Tarnowa czyli od 7:30 do 15:30. Z kolei ze Strefy Przedsiębiorcy DESK można korzystać od 8:00 do 20:00. W Tarnowskim Centrum Przedsiębiorczości znajdzie się również biuro tzw. menadżera śródmieścia, który ściśle współpracował będzie z przedsiębiorcami, których firmy działają na terenie starówki. Jak zapewniają urzędnicy, na pomoc w Centrum mogą liczyć wszystkie firmy, również te najmniejsze, jednoosobowe, których w mieście jest najwięcej.

Tarnowska prapremiera filmu "Powroty"