Oddział ginekologi w Szczekliku

i

Autor: Wojciech Gardoń

Inwestycje w Tarnowie

Tarnowski szpital Szczeklika zakończył kolejną inwestycję. Otwarto nowy oddział ginekologiczny

2023-03-31 14:34

Szpital specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie zakończył tworzenie nowego oddziału ginekologicznego. Inwestycja trwała zaledwie cztery miesiące. Na obiekcie trwają teraz ostatnie prace. Od poniedziałku oddział (3.04) rusza pełną parą.

Szpital Szczeklika stworzył nowy oddział ginekologii w zaledwie cztery miesiąca. Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec listopada ubiegłego roku. Właściwe prace rozpoczęto już w grudniu a w połowie marca oddano zmodernizowany oddział.

– Tempo pracy rzeczywiście jest imponujące. Najważniejsze jest to, że zmieniamy ten szpital w sposób planowy. Cały czas idziemy do przodu. Od 15 lat każdego roku otwieramy coś nowego. Dwa lata temu było centrum kardiologii, a w zeszłym roku oddział geriatrii. Jeszcze w tym roku planujemy kolejne inwestycje – wyjaśnia Marcin Kuta, dyrektor szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Na pacjentki czekają nie tylko nowe pomieszczenia, ale również duża sala zabiegowa i specjalistyczne narzędzia, które czekają jeszcze na montaż. Łącznie znajduje się tam blisko 20 łóżek. Ostatnie prace związane z przeniesieniem oddziału zakończą się do poniedziałku (3.04). Wtedy też oddział zostanie uruchomiony.

Modernizacja, a właściwie budowa w innym miejscu wynikała przede wszystkim z potrzeb logistycznych. Po zakończonych pracach w jednym budynku, piętro po piętrze znajdują się teraz oddziały ginekologii, położnictwa i patologii ciąży.

– Nawet mało wnikliwy obserwator zauważy na pierwszy rzut oka, że nasz oddział wykracza poza schematy. Jest on stworzony tak naprawdę na miarę wyzwań XXI wieku. Na tym polegał cały pomysł, żeby wprowadzić do niego wszystko co najnowocześniejsze. I też pod względem estetycznym. W przypadku takiego miejsca ma też znaczenie to, w jakim otoczeniu dochodzi się do zdrowia – mówi Wojciech Dzierwa, ordynator oddziału ginekologi i położnictwa w szpitalu Szczeklika.

Oddział ginekologi w Szczekliku

i

Autor: Wojciech Gardoń

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?
Jarmark Wielkanocny w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE