Tarnów: Zobacz jak wyglądają wnętrza Hospicjum Via Spei. Prace na finiszu [ZDJĘCIA]

2021-10-07 12:30

Wnętrza są prawie gotowe. Finiszuje budowa hospicjum Via Spei w Tarnowie. Teren jest już zagospodarowany i ogrodzony. Wewnątrz prawie gotowe są poradnia leczenia bólu, gabinety, pokoje pacjentów oraz kaplica. Zobacz jak aktualnie wygląda sytuacja na placu budowy.

Otwarcie Hospicjum Via Spei coraz bliżej

Fundacja Kromka Chleba w Tarnowie kończy budowę pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum Via Spei, dla osób terminalnie chorych na nowotwory i ich rodzin. Inwestycja jest realizowana wiele lat, gdyż pieniądze na jej realizację pochodzą ze zbiórek i od darczyńców. Mimo to finał jest coraz bliżej. Wnętrza są prawie gotowe: poradnia leczenia bólu, gabinety, pokoje pacjentów oraz kaplica. Teren hospicjum jest ogrodzony i zagospodarowany. Już wkrótce Fundacja przystąpi do montażu opraw oświetleniowych, sufitów podwieszanych, wykładzin i urządzeń sanitarnych. W planach jest również wyposażenie poradni leczenia bólu, która jako pierwsza rozpocznie działalność w hospicjum. W poradni chorzy zmagający się z przewlekłym bólem, będą mieć zapewnioną właściwą opiekę, co poprawi ich jakość życia.

- Po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią Fundacja Kromka Chleba powraca do organizowania wyjątkowych wydarzeń charytatywnych. Jedno z nich to wystawa prac rzeźbiarza Stanisława Cukra i koncert muzyki współczesnej. Wydarzenie odbędzie się w budynku hospicjum Via Spei i będzie okazją, aby zobaczyć stan zaawansowania budowy obiektu. Przypomnę, że Stanisław Cukier podjął się wykonania rzeźby Chrystusa do Kaplicy hospicjum, stacji Drogi Krzyżowej i tabernakulum - podkreśla Anna Czech, szefowa Fundacji Kromka Chleba.

Kolejnym wydarzeniem będzie koncert, podczas którego wystąpi Pierwsza Dama polskiego jazzu Ewa Bem oraz Andrzej Jagodziński Kwartet. Koncert odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 listopada 2021 roku o godzinie 18.00. Ewa Bem powraca na scenę po czterech latach, a koncert organizowany przez Fundację Kromka Chleba, jest jednym z niewielu, na który artystka przyjęła zaproszenie i zgodziła się wystąpić.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Najśmieszniejsze nazwy potraw - zgadniesz czym są?

Pytanie 1 z 16
Gzik to...
ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3