Tarnów: Do zasadzenia ponad 70 drzew. W niedzielę akcja „W zielone gramy”. Dołączysz?

2020-10-13 13:38 Łukasz Grygiel
Sadzenie drzew w parku Biegowego Marcinka
Autor: Tomasz Olszówka W ubiegłym roku, jedno z drzew, zasadził inicjator akcji Tomasz Olszówka

Sportowcy z Tarnowa przygotowują się do drugiej edycji akcji „W zielone gramy”. Chodzi o wspólne sadzenie drzew na terenie parku Biegowego Marcinka. W tym roku zaplanowano wkopać w ziemię ponad siedemdziesiąt sadzonek. W Eska Tarnów sprawdzamy, skąd pomysł na tę akcję i kto może wziąć w niej udział.

Wyczynowa jazda po leśnych ścieżkach. Finał Pucharu Tarnowa MTB

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Akcję „W zielone gramy” w ubiegłym roku zapoczątkował Tomasz Olszówka. Chodzi o pokazanie, jak wiele dla lokalnych sportowców znaczy środowisko naturalne. Wspólne dbanie o tereny rekreacyjne to element budowania świadomości nt. ekologii.

- W tym roku zdecydowaliśmy się na duże sadzonki. Nie wkopujemy tych, które sięgają nam do kolan. Są to sadzonki dwu, trzy lub pięciometrowe. To pokaźne, dorodne drzewa. Niektóre doniczki trzeba będzie nieść w kilka osób – zapowiada Piotr Mucha, dyrektor sklepu Decathlon w Tarnowie.

POSŁUCHAJ. O AKCJI SADZENIA DRZEW MÓWI PIOTR MUCHA

Dokładne miejsca wkopania drzew zostały skonsultowane m.in. z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zasadzone zostaną m.in. akacje, klomby i lipy.

- W przyszłości drzewa będą dawać cień sportowcom. Nie bez znaczenia jest też produkcja tlenu i wentylacja zanieczyszczonego powietrza. Na równi ważne jest też zapobieganie erozji gleby w tym miejscu. Park Biegowy Marcinka usytuowany jest na zboczu. Im więcej będzie drzew tym to zbocze będzie stabilniejsze – dodaje Piotr Mucha.

Ogólnodostępną akcję „W zielone gramy. Posadź drzewa z tarnowskimi sportowcami” zaplanowano w najbliższą niedzielę (18.10). Początek o 13.00 na terenie parku Biegowego Marcinka.