XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

i

Autor: Wojciech Gardoń

Tarnów zamieni się w stolicę tańca. Rusza XI międzynarodowy Festiwal „Scena Otwarta”

2022-10-06 12:10

W Tarnowie już wkrótce rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Na tak zwanej „Scenie Otwartej” zaprezentują się najlepsze grupy z Polski, Francji i Hiszpanii. W programie wydarzenia przygotowano też inne atrakcje dla mieszkańców. Całość potrwa niemal do końca października.

To jedno z największych tego typu wydarzeń. 8 października rusza Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Po raz jedenasty będzie można podziwiać światowej sławy zespoły z Polski i zagranicy, które zaprezentują mieszkańcom różnorodne formy – od tańca współczesnego przez balet po flamenco.

Na Festiwalu w Centrum Sztuki Mościce będzie można podziwiać takie grupy, jak Compagnie Herve Koubi, La Compañía Internacional Barcelona Flamenco Ballet, Opera Śląska, Fundacja Ocelot oraz Living Space Theatre, które wystąpią pod hasłem „Wytańczyć prawdy uniwersalne”.

– To jest dla nas naprawdę duże wyzwanie i to od strony organizacyjnej, bo to festiwal międzynarodowy. Mam nadzieję, że podołaliśmy zadaniu. Październik dla nasi i dla świata tańca to bardzo ważny miesiąc. Ale przede wszystkim „Scena Otwarta” to wydarzenie, które łączy środowisko tańca, i które jest otwarte na różnorodnego widza. W tym roku również mamy spektakle przygotowane z myślą zarówno o dorosłej publiczności, jak i najmłodszych widzach – wyjaśnia Karolina Wójs, koordynator Festiwalu.

Oprócz spektakli dla widzów zaplanowano też inne wydarzenia. Wśród nich są spotkania z tancerzami oraz wystawa, która ma zaprowadzić mieszkańców za kulisy świata tańca. Artyści i twórcy spektakli powalczą również o nagrody w konkursie choreograficznym.

Całość rozpocznie się 8 października i potrwa przez 3 weekendy do 23 października. Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie Centrum Sztuki Mościce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz
76-letni kierowca potrącił motocyklistę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE