Tarnów: Wyślij pocztówkę do Pałacu. Kreatywna zabawa dla wychowanków [AUDIO, WIDEO]

2020-05-20 16:19
Pałac Młodzieży Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel Wyślij pocztówkę do Pałacu - kreatywna akcja dla wychowanków

Tarnowski Pałac Młodzieży zachęca swoich wychowanków do przesyłania wirtualnych pozdrowień. To kolejny element akcji pod hasłem „Pałac Działa, Pałac Czeka, Pałac Tęskni”. Można rysować, malować, lepić, szyć, gotować lub grać. Pomysły ma dyktować wyobraźnia. Ze zdjęciowych pocztówek powstanie galeria.

Na początku był film

Instruktorzy tarnowskiego Pałacu Młodzieży chcieli dać znać uczestnikom zajęć, że mimo epidemii i przymusowej izolacji, wciąż o nich myślą i ich wspierają. Tak narodziła się akcja #PałacDziała #PałacCzeka #PałacTęskni. Wychowawcy nagrali film, w którym pozdrawiają i dodają otuchy.

- Chociaż było to trudne przedsięwzięcie, wystąpili w nim wszyscy pałacowi instruktorzy. Chodziło o to, żeby nasi wychowankowie zobaczyli i poczuli, że wciąż mogą na nas liczyć. Że jesteśmy i tęsknimy za nimi – tłumaczy Agata Abou Dan, inicjatorka akcji.

Posłuchaj: O akcji "Wyślij pocztówkę do Pałacu" mówi organizatorka - Agata Abou Dan

Pocztówka do Pałacu

Drugim etapem akcji jest odzew od wychowanków. Stąd pomysł wysyłania wirtualnych pocztówek.

- Nasi wychowankowie są niezwykle zdolni i kreatywni. Zachęcamy ich więc, by to wykorzystali. Zrobili sobie przerwę od komputera i popracowali w trochę inny, twórczy sposób. Mogą rysować, malować, lepić, szyć, gotować, pisać – pomysłów jest mnóstwo. Ważne, aby te prace uwiecznić na zdjęciach a potem przesłać je do nas – tłumaczy Agata Abou Dan. - Pierwsze prace już spływają – dodaje.

Zdjęciowe pocztówki możecie publikować w komentarzach pod wydarzeniem na FB lub wysyłać mailowo na adres pocztowkapm@pm.tarnow.pl. Wasze prace będzie można też obejrzeć w galerii na stronie internetowej Pałacu.