Tarnów: Woda i ścieki zdrożeją. Znamy nowe stawki [AUDIO]

2021-02-17 10:26
Podwyżki wody w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Przeciętny mieszkaniec zapłaci miesięcznie średnio 40 groszy więcej

Tarnowskie Wodociągi opracowały nowe stawki taryfowe. Wynika z nich, że przeciętny mieszkaniec zapłaci miesięcznie średnio 40 groszy więcej. Przeczytajcie, o jakie dokładnie podwyżki chodzi.

Podwyżki podyktowane są wzrostem cen prądu, opłat za pobór wody i wzrost płacy minimalnej. Nowe stawki będą dotyczyć mieszkańców Tarnowa, Skrzyszowa i gminy Tarnów. Jak wygląda to w szczegółach?

- Ceny wzrosną w najbliższych latach między 2% a 4,5 %. Wyższe stawki procentowe będą obowiązywały w pierwszym roku. To jest wyrównanie tego, co było niespodzianką w poprzednim okresie taryfowym. W pierwszym roku wzrost cen będzie wynosił max. do 4,5 %, w drugim i trzecim w granicach 3 %. - tłumaczy Tadeusz Rzepecki, szef Tarnowskich Wodociągów.

POSŁUCHAJ. Mówi Tadeusz Rzepecki szef Tarnowskich Wodociągów

W 2021 roku za metr sześcienny wody trzeba będzie zapłacić 30 groszy więcej, natomiast w następnych latach ceny będą wzrastać o 20 groszy.

- Dzisiaj cena wody w Tarnowie za metr sześcienny wynosi trzy złote i kilkadziesiąt groszy. Podwyżka w tym przypadku wyniesienie w granicach dziesięciu groszy. Będzie to więc kwota między 3,40 zł. a 3,50 zł. Jeżeli chodzi o ścieki obecnie cena wynosi w granicach 5,70 zł. Podwyżka wyniesie ok. 20 groszy – dodaje Tadeusz Rzepecki.

Nowa stawki taryfowe mogą obowiązywać już od połowy maja 2021 rok.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!