Tarnów: Weekend szczepień przeciwko COVID-19. Gdzie trwa akcja?

2021-07-09 12:00
Weekend szczepień przeciwko COVID-19 w Tarnowie
Autor: Frauke Riether/Pixabay/cc0 Weekend szczepień przeciwko COVID-19 w Tarnowie

W ten weekend w Tarnowie kolejna okazja żeby zaszczepić się bez zbędnych formalności przeciwko COVID-19. Już w piątek i sobotę (9 i 10 lipca) na tarnowskim rynku będzie działał mobilny punkt szczepień. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę (10 i 11 lipca) można odwiedzić Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów. Tam wcześniej trzeba się umówić.

Mobilny punkt szczepień na Rynku w Tarnowie

W piątek (9.07.) o godzinie 16:00 rozpocznie działanie mobilny punkt szczepień na tarnowskim rynku. Znajdziecie go przy kamienicy z numerem 3, gdzie siedzibę ma Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Można tam przyjąć bez wcześniejszej rejestracji jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Jedyne formalności, które czekają zainteresowanych to konieczność wypełnienia ankiety oraz przejście kwalifikacji medycznej. No i trzeba mieć ukończone 18 lat.

Mobilny punkt szczepień w tym miejscu będzie dostępny także w sobotę 10 lipca. Tego dnia również będzie czynny w godzinach 16:00-20:00. Organizatorami akcji są Urząd Miasta Tarnowa i Mościckie Centrum Medyczne.

Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów

W ten weekend mieszkańcy będą mogli się zaszczepić przeciw Covid-19 także w Punkcie Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka Tarnów. Tam pacjenci będą mieli do wyboru szczepionkę firmy Pfizer oraz jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Punkt w sobotę będzie działać od godziny 12:00 do 17:00, a w niedzielę od godziny 15:00 do 19:00.

- Akcja skierowana jest również do ludzi młodych i młodzieży szkolnej, której powinno zależeć na powrocie do normalnego życia i bezpiecznym rozpoczęciu szkoły we wrześniu. Szczepienia młodzieży są też istotne ze względu na utrzymanie zajęć szkolnych w trybie stacjonarnym - zachęca Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Wszyscy chętni mogą zaszczepić się bez zbędnych formalności lub zapisywać się na termin poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl, dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989, kontaktując się bezpośrednio z rejestracja pod numer telefonu 14 631 58 13.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 9.07, godz.10