Tarnów: W tym tygodniu startują szczepienia dzieci przeciwko COVID-19

2022-01-10 12:00
Szczepienie dzieci przeciwko COVID-19
Autor: Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Wszystko jest gotowe na przyjęcie małych pacjentów. ​W czwartek, 13 stycznia startują w Tarnowie szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W Zespole Przychodni Specjalistycznych punkt szczepień dla najmłodszych wyznaczono w budynku przy ulicy Mostowej 6.

Budynek przy ul. Mostowej gotowy na przyjęcie małych pacjentów

W czwartek, 13 stycznia rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Zespół Przychodni Specjalistycznych najmłodszych zaprasza do budynku przy ulicy Mostowej 6. Tam stworzono warunki, gdzie stres dzieciaków będzie ograniczony do minimum. Mają się tam czuć bezpiecznie i komfortowo.

- Dzieciom zostanie podana szczepionka firmy Pfizer. Dawka będzie niższa niż ta stosowana u osób dorosłych i starszych dzieci. Każde dziecko w obecności swojego opiekuna przejdzie wcześniej wizytę lekarską kwalifikującą do szczepienia. Jest kącik zabaw, jest pani pielęgniarka, która ma gabinet przeznaczony dla dzieci. Kwalifikować będzie lekarz specjalista - mówi Piotr Augustyński, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. 

Jak się zarejestrować?

Rodzice wciąż mogą rejestrować swoje dzieci na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić bezpośrednio w Zespole Przychodni Specjalistycznych dzwoniąc pod nr 14 63 24 257. 

Zapisać można się także:

  • Dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 989 – trzeba przygotować numer PESEL dziecka,
  • Poprzez E-rejestrację na pacjent.gov.pl – elektroniczna rejestracja możliwa jest na dwa sposoby: poprzez Profil Zaufany i bez jego użycia,
  • Wysłanie SMS pod numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Po podaniu PESELu dziecka i kodu pocztowego miejsca zamieszkania, system zaproponuje dogodne miejsce i termin blisko miejsca zamieszkania (można go zmienić).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Pokazujemy tylko logo znanej firmy! Rozpoznasz ją?

Pytanie 1 z 10
To logo należy do firmy...
To logo należy do firmy...
X Światowy Zlot Morsów w Kołobrzegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE