Tarnów: u siedmiu zaszczepionych osób przeciwko COVID-19 wykryto zakażenie koronawirusem

2021-01-21 7:26
U siedmiu zaszczepionych osób wykryto COVID-19
Autor: Łukasz Grygiel U siedmiu zaszczepionych osób wykryto COVID-19

Po upływie kilku dni od podania pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, kilkoro pracowników służby zdrowia, zgłosiło się na SOR Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie. Testy w kierunku zakażenia koronawirusem dały pozytywny wynik.

Wszystkie osoby, które nagle poczuły się źle miały już wyznaczony termin na drugą dawkę szczepionki.

- Kiedy wiedziały już o dodatnim wyniku osoby te zgłosiły się do nas z pytaniem, co z terminem drugiego szczepienia. Żadna z tych osób nie wymagała hospitalizacji. Większość z tego, co wiemy przebywa obecnie w domu i zapewne niebawem zostanie im wyznaczony kolejny termin szczepień – mówi Damian Mika, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Tarnowie.

Zobacz jak pobierane jest osocze!

Na razie nie wiadomo, kiedy pracownicy służby zdrowia zarazili się koronawirusem – przed szczepieniem, czy po szczepieniu. Nie wykluczony jest drugi wariant, ponieważ organizm mógł być wówczas osłabiony.

Podobna sytuacja miała miejsce w szpitalu powiatowym w Limanowej. Jak informuje PAP, przez osiem godzin hospitalizowano tam jedną z pielęgniarek. Kobieta trafiła później na kilkudniowe zwolnienie. Pielęgniarka poczuła się źle po upływie 40 minut od szczepienia – wzrosło jej ciśnienie, była osłabiona.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!