Tarnów: Totentanz pomoże ratownikom. Muzycy zagrają charytatywnie on-line

2020-05-21 17:00 Justyna Świderska
Totentanz
Autor: Beata Tylutka/archiwum zespołu Zespół Totentanz zagra charytatywnie dla tarnowskich ratowników

Kombinezony, maski i rękawiczki. Tych środków ochrony osobistej najbardziej potrzebują ratownicy tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. Epidamia koronawirusa wymaga bowiem pełnego zabezpieczenia, w przypadku wyjazdów do pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Zapasy topnieją w szybkim tempie, dlatego medycy proszą o wsparcie. Muzycy zespołu Totentanz odpowiedzieli na ten apel. Zagrają on-line.

Totentanz zagra dla medyków

Tarnowski zespół Totentanz organizuje koncert charytatywny on-line. Muzycy wystąpią na dachu Teatru im. Ludwika Solskiego. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie, natomiast w trakcie występu zbierane będą pieniądze dla tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego.

- „Są dla nas każdego dnia i o każdej porze. Dziś to ONI, potrzebują nas i naszej pomocy!! Tarnowskie pogotowie rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na zakup kombinezonów i środków ochrony osobistej. Chcemy pomóc i Was o to prosimy. Nie raz już udowadnialiście, że razem możemy wszystko!! Wierzymy, że nasz koncert na dachu to cegiełka dobra, która jest w stanie uruchomić prawdziwą lawinę. Liczy się każda złotówka i każdy grosz jest ważny” - czytamy na profilu grupy na FB.

Medycy potrzebują kombinezonów, masek i rękawiczek

- Jesteśmy w bardzo wyjątkowej sytuacji. Dostajemy wsparcie, jednak nie wiemy jak długo jeszcze potrwa epidemia i ile wyjazdów obarczonych większym ryzykiem jest wciąż przed nami. Dlatego zapasy odzieży i akcesorów ochronnych trzeba uzupełniać na bieżąco, a to kosztuje – mówi Krzysztof Krzemień, rzecznik tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. - Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę i pomoc rzeczową – dodaje.

Okazją do wsparcia tarnowskich medyków ma być koncert charytatywny zespołu Totentanz. Przygotowania już trwają. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 maja, o godzinie 19:00. Transmisję będziecie mogli oglądać na fanpage’u grupy. Dodajmy, że tym sobotnim koncertem zespół oficjalnie wraca na scenę. Fani mogą też zacząć odliczać dni do premiery nowej płyty. Panowie mają już gotowy materiał na kolejny krążek.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.