Tarnów: Tłumy chętnych chcą zredukować punkty karne. Nadchodzą zmiany. Jakie?

2021-10-27 8:10
W ciągu 9 miesięcy kurs redukujący ukończyło 245 osób!
Autor: FOTO: Skica911 z Pixabay TEKST: MORD W TARNOWIE Tłumy chętnych chce zredukować punkty karne.

Wygląd na to, że jeszcze tylko przez kilka miesięcy będzie można zredukować punkty karne na dotychczasowych zasadach. Tak wynika z zapowiedzi związanych z przyjęciem przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Czeka on jedynie na podpis prezydenta. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przyjmuje zapisy chętnych, którzy chcą zdążyć odbyć stosowne kursy. Obecnie prowadzone są on-line. Pozwalają zredukować 6 punktów karnych.

Kierujący, na których koncie zostały zapisane punkty, mają ostatnią szansę, by w ten sposób ograniczyć lub zniwelować ich liczbę. Zgodnie z prezentowanymi propozycjami, znowelizowana ustawa wprowadzi nie tylko nowy taryfikator mandatów, ale również takie zmiany jak anulowanie punktów karnych dopiero po dwóch latach, a także uzależnianie od ich liczby wysokości stawki OC. Zmieni się też maksymalna liczba punktów za wykroczenie, z 10 do 15.

- Nie zmieni się natomiast limit punktów, skutkujący utratą prawa jazdy, tj. 24 punkty dla kierowców, którzy mają prawo jazdy dłużej niż rok oraz 20 punktów dla tych, którzy uprawnienia posiadają krócej niż 12 miesięcy - tłumaczy Paweł Gurgul, szef MORD w Tarnowie.

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie wciąż można brać udział w 6-godzinnym, odpłatnym szkoleniu reedukacyjnym, w efekcie którego można zredukować 6 punktów karnych.

- Są to zajęcia teoretyczne, na których poruszana jest tematyka związana z przyczynami wypadków drogowych, skutkami zdarzeń i psychologią zachowań kierowcy. Prowadzą je policjant i psycholog – dodaje Paweł Gurgul, szef MORD w Tarnowie.

Po zakończeniu kursu wydawane jest stosowne zaświadczenie, będące podstawą do zredukowania punktów karnych. W ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku tarnowski MORD zorganizował 25 kursów, redukujących punkty karne. Wzięło w nich udział 245 osób.

TEKST: INFORMACJA PRASOWA /  MORD W TARNOWIE

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?