Tarnów: Tężnia solankowa na Marcince PRAWIE gotowa [ZDJĘCIA]

2021-12-13 13:30

Kolejne miejsce do wypoczynku powstaje na Górze Świętego Marcina w Tarnowie. Jeszcze w tym roku mają się zakończyć prace przy budowie tężni solankowej. Obiekt powstaje w pobliżu działającej tam restauracji. Został wybrany do realizacji w siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Finiszują prace przy budowie tężni solankowej na Marcince

Jeśli nie będzie opóźnień w dostawie materiałów to obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku. Na górze świętego Marcina w Tarnowie powstaje niewielka tężnia solankowa. Inwestycję wybrano do realizacji jeszcze podczas siódmej edycji budżetu obywatelskiego. Jest wykonana z drewna modrzewiowego i gałęzi tarniny. Obiekt jest już praktycznie gotowy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

- Inwestycja kosztowała około 900 tysięcy złotych. Za te pieniądze powstała jednak nie tylko tężnia. Wyremontowaliśmy też plac, który na pewno przyda się mieszkańcom do wypoczynku podczas wizyty na Marcince. Zakładamy że do końca tego roku jeśli tylko pogoda pozwoli i nie będzie opóźnień w dostawie ławek ukończymy wszystkie prace. Sama konstrukcja tężni była prosta. Skomplikowane były prace związane z armaturą podziemną. Musieliśmy się też uporać z problemami gruntowymi. Wzmocniliśmy podbudowę, trwa układanie kostki brukowej - mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydział Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Budowa tężni solankowej na Marcince rozpoczęła się w sierpniu tego roku. Konstrukcja zajmuje powierzchnię 10 metrów kwadratowych. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, tężnia i jej otoczenie mają być gotowe jeszcze w tym roku. Natomiast mieszkańcy i turyści solanką będą mogli inhalować się dopiero wiosną przyszłego roku. Całość kosztowała około 900 tysięcy złotych.

Polecany artykuł:

W tym roku będzie mniej karpi

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Świąteczne iluminacje w Muszynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE