Tarnów: Szpital Szczeklika przywraca OGRANICZENIA w odwiedzinach pacjentów

2021-10-28 12:30
Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie

Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie przywraca ograniczenia w odwiedzinach pacjentów. Wracają zasady z wiosny tego roku. To znaczy że osoby przebywające w szpitalu można odwiedzać, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Trzeba się wcześniej umówić i mieć zgodą personelu medycznego.

Ograniczenia w odwiedzinach pacjentów "starego szpitala" w Tarnowie

Gdy jest to naprawdę konieczne i pod warunkiem że zgodzi się na nie personel medyczny. Wracają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów na oddziałach Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Bliscy chorych nie wejdą już do pacjentów z przysłowiowej ulicy. Teraz na taką wizytę trzeba się wcześniej umówić. Zgodę powinien wydać lekarz lub pielęgniarka.

- Decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo pacjentów i rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Oczywiście nadal można przekazać rzeczy osobiste chorym z pomocą pracowników szpitala. Można też zobaczyć się z osobą, która jest ciężko chora lub odwiedzający przyjechał specjalnie z daleka. Każda sytuacja będzie traktowana indywidualnie, a decyzja należeć będzie do personelu medycznego. Natomiast proszę nie planować wizyt u osób, które trafiły do nas na krótkie pobyty diagnostyczne. Zapewniam że nasi lekarze i pielęgniarki dobrze się zaopiekują tymi pacjentami - powiedział Radiu Eska Marcin Kuta, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

W oddziałach Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Łukasza w Tarnowie chorzy nadal mogą być odwiedzani na zasadach wprowadzonych w czerwcu. A więc bliscy mogą do nich przychodzić bez wcześniejszego umawiania, ale w określonych godzinach i oczywiście z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Jeszcze XX, czy już XXI wiek? Ważne wydarzenia z przełomu wieków. Niby niedawno, ale nie myśl o komplecie

Pytanie 1 z 15
Prawo i Sprawiedliwość powstało (oficjalna rejestracja) w wieku...
W formie 24: odpoczynek po treningu