Tarnów. Strzelanina na Burku. 20-latek zaatakował policjantów maczetą

2022-12-01 10:50

W środę, 30 listopada 2022 roku, około godziny 22:00 na ulicy Targowej w Tarnowie 20-letni mieszkaniec miasta groził maczetą przypadkowym przechodniom. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy podjęli próbę jego obezwładnienia. Mężczyzna zaatakował mundurowych maczetą, co zmusiło ich do wyciągnięcia broni.

Strzały na tarnowskim Burku. 20-latek zaatakował policjantów maczetą

Do dramatycznych scen doszło w środę, 30 listopada 2022 roku, na ulicy Targowej w Tarnowie. 20-letni mieszkaniec miasta groził maczetą przypadkowym przechodniom, a następnie zaatakował interweniujących funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Policjanci podjęli próbę obezwładnienia mężczyzny, ale nie chciał odłożyć ostrego narzędzia. Wówczas jeden z mundurowych sięgnął po broń i oddał strzał w kierunku napastnika. Wystrzelona kula uszkodziła drzwi wejściowe do sklepu odzieżowego „Panorama” znajdującego się przy ulicy Łaziennej w obrębie tarnowskiego Burku.

– Patrol znajduję mężczyznę odpowiadającego rysopisowi kilkaset metrów dalej na ulicy Łaziennej. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyjmuje maczetę i rusza w ich kierunku. Policjanci wyciągają paralizator i padają dwa strzały w kierunku napastnika. Nie przynosi to pożądanego skutku, mężczyzna jest ciągle agresywny i wciąż zbliża się do funkcjonariuszy wymachując maczetą. Wówczas jeden z nich chwyta za pistolet i oddaje strzał – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Mężczyzna z raną biodra trafił do tarnowskiego szpitala. Tam pomocy udzielili mu chirurdzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Żaden z policjantów biorących udział w interwencji nie został ranny. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Tarnowa nie posiadał stałego adresu zameldowania i był wcześniej notowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czwartkowy test z geografii. Miejsca na Ziemi, które kojarzą się z zimą!

Pytanie 1 z 10
1. Miasto, które często jest zwane "polskim biegunem zimna", to:
Auto kobiety stoi w poprzek drogi. Nic nie można zrobić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE