Tarnów: Ruszyło go sumienie? Złodziej fotopułapki zgłosił się na policję

2022-04-01 13:30

Apel policji poskutkował. Mężczyzna, który ukradł fotopułapkę w rejonie autostrady A4 w Nowych Żukowicach zgłosił się na policję. Przyniósł też urządzenie i oczywiście przyznał się do winy. Złodziej miał pecha, bo fotopułapka zdążyła mu zrobić zdjęcie i przesłać do systemu. Po publikacji wizerunku poszukiwany przestał się ukrywać.

Koniec poszukiwań złodzieja fotopułapki

Mężczyzna, który w Nowych Żukowicach (Małopolskie) ukradł tzw. fotopułapkę służącą do podglądania zwierząt, sam zgłosił się na policję i zwrócił urządzenie. Fotopułapka zdążyła zrobić pechowcowi zdjęcia i przesłać je do systemu, a policja je upubliczniła. To skłoniło poszukiwanego do oddania skradzionego urządzenia i oddania się w ręce sprawiedliwości.

- Poszukiwany sam zgłosił się do komisariatu w Tarnowie. Miał przy sobie skradziony sprzęt. "Został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży, do którego się oczywiście przyznał. Po przesłuchaniu został zwolniony i będzie oczekiwał na sądowy finał tej sprawy - wyjaśnił Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Do zdarzenia doszło w styczniu przed zmrokiem. Sprawca jadący z pasażerem srebrnym samochodem, zatrzymał się na drodze biegnącej pod wiaduktem autostrady A4, a następnie wysiadł z pojazdu i zerwał umieszczoną w metalowej skrzynce fotopułapkę, monitorującą przejście dla zwierząt.

Mężczyzna zabrał urządzenie z oprzyrządowaniem warte kilka tysięcy złotych i odjechał. Nie wiedział, że fotopułapka, zanim została wyłączona, zdążyła jeszcze zarejestrować i przesłać do systemu wizerunek mężczyzny oraz wnętrze jego samochodu. Funkcjonariusze w czwartek upublicznili zarejestrowane zdjęcia z prośbą o zgłoszenia w tej sprawie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Popularne wyrazy, które prawdopodobnie zapisujesz źle

Pytanie 1 z 10
Jak piszemy... kołnież czy kołnierz?
Atak zimy na Podhalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE