Tarnów: Przybywa zakażonych. 20 osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 [AUDIO]

2020-08-05 14:54 Justyna Świderska
Koronawirus
Autor: Tumisu/Pixabay/cc0 Rośnie liczba chorych na COVID-19 w Tarnowie

Przybywa zakażonych koronawirusem w Tarnowie. Według danych na środę (5 sierpnia 2020) w mieście pozytywny wynik testu ma obecnie 20 osób, w tym trzech urzędników miejskich. W magistracie 24 osoby przebywają na kwarantannie, a kolejnych 25 jest pod nadzorem Sanepidu. Prezydent apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Testy potwierdziły koronawirusa u wiceprezydenta Tadeusza Kwiatkowskiego, skarbnika miejskiego Sławomira Kolasińskiego oraz dyrektora Wydziału Infrastruktury Miejskiej Rafała Nakielnego. Osoby, które miały kontakt z zakażonymi skierowano na kwarantannę, część została objęta nadzorem epidemicznym.

O aktualnej sytuacji epidemicznej mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa

- Liczby zmieniają się na bieżąco, w zależności od wyników kolejnych testów – informuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. - Mieszkańcy jednak nie mają powodów do obaw. Urząd, w ograniczonej formie, pracuje cały czas. Urzędnicy, którzy pracują są zdrowi. Jeżeli załatwienie sprawy wymaga osobistej wizyty w urzędzie trzeba się umówić telefonicznie. Pozostałe dokumenty można wrzucać do urn wystawionych przy wejściu.

W sumie dotychczas w Tarnowie zachorowało 37 osób, 17 z nich już wyzdrowiało. Jednocześnie prezydent apeluje do mieszkańców, by nie lekceważyli zaleceń sanitarnych dotyczących noszenia maseczek i częstego mycia rąk.

- Liczyliśmy, że letnie miesiące spowolnią rozprzestrzenianie wirusa, a tymczasem jest odwrotnie. Chorych przybywa szybciej, niż na początku epidemii. Dlatego powinniśmy zadbać o siebie i innych zakrywając usta i nos, myjąc ręce i zachowując dystans, również kiedy jesteśmy na zewnątrz – dodaje Roman Ciepiela.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.