Tarnów: Podróżuj autobusem za darmo! Przed nami jedyny taki dzień w roku

2021-09-17 11:30
Autobus w Tarnowie
Autor: ŁG Przejazd autobusem za darmo już 21 września!

Nie trzeba kupować biletu. W tę środę (22.09) autobusami w Tarnowie będzie można podróżować za darmo. Wszystko w ramach akcji ''Dzień bez Samochodu".

W ramach „Dnia bez samochodu” będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

- Każdy, kto jest właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu i taki dowód będzie miał przy sobie to będzie mógł jeździć za darmo, do woli wszystkimi liniami – mówi Krzysztof Kluza z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu strażnicy miejscy będą znakować rowery. Od poniedziałku do środy, w swojej siedzibie, będą wykonywać malutki gwer, który będzie pomocny w momencie, gdy ktoś ukradnie Wam jednoślad. W autobusach miejskich możecie też zobaczyć mobilną wystawę „90 lat Komunikacji Miejskiej w Tarnowie”

Kolejnym punktem będzie piknik rodzinny „Dzień Babiego Lata”. Ten już w tę sobotę (25.09) Na tarnowskich błoniach zaplanowano wspólne biesiadowanie, pokazy artystyczne, mobilny, kreatywny plac zabaw. Będzie też wspólny przejazd autobusem MPK podczas którego zaplanowano zwiedzanie Mościc i Lasu Buczyna. Więcej na it.tarnow.pl.

Jesteś mądrzejszy od 4-klasisty? Sprawdź swoją wiedzę z podstawówki!

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu wynosi 16 m2. Oblicz bok i obwód tego kwadratu.