Tarnów: Pałac Młodzieży będzie miał 2. boisko wielofunkcyjne [ZDJĘCIA]

2021-10-04 16:00

Zamiast asfaltowego toru dla samochodowych modeli wielofunkcyjne boisko. Ciężki sprzęt i budowlańcy pracują na terenach rekreacyjnych Pałacu Młodzieży. Powstaje tam miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli komfortowo i bezpiecznie uprawiać sport. Firma wykonująca prace chce zdążyć przed zimą. Jak zmieni się ten teren?

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie

​Będzie tam można bezpiecznie grać bez względu na porę dnia. Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Na dawnym torze do jazdy modelami samochodowymi powstanie nowoczesny obiekt sportowy dostępny dla każdego. Prace już trwają.

- W związku z dużym zainteresowaniem naszymi obiektami stary, asfaltowy tor zostanie przekształcony w nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. Będzie tam można grać w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę i wiele innych sportowych zabaw. Boisko będzie miało wymiar 20 na 44 metry. Nie mogło być większe z uwagi na szerokość działki, ale będzie oświetlone i otoczone specjalnymi piłkochwytami. Uczniowie szkół i wszyscy chętni będą z niego mogli korzystać bez ograniczeń - mówi Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Nowe boisko powstaje między już istniejącym boiskiem, a parkingiem i skateparkiem. Będzie miało nawierzchnię poliuretanową. Obecnie trwają prace przy podbudowie i odwodnieniu. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów wykonawcy, obiekt powinien być gotowy na przełomie października i listopada. Całość ma być otoczona siatką i oświetlona. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie będzie kosztować ponad 740 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Odmiana przez przypadki. Jeśli zdobędziesz komplet, to nie będzie przypadek!

Pytanie 1 z 15
Jaki będzie dopełniacz liczby mnogiej słowa kasza manna?
Akcja ratunkowa w Sobótce. Szukają zaginionych nurków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE