Tarnów: Otworzyli dyskoteki mimo zakazów. Czy spotkają ich konsekwencje? [AUDIO]

2021-01-25 10:00 Tomek Piszczek
Party
Autor: Niek Verlaan/Pixabay/cc0 Tłumy młodych ludzi bawiły się w sobotę w tarnowskich dyskotekach

W sobotę 23 stycznia wieczorem ulice w centrum Tarnowa wyglądały jak przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa. Tłumy młodych ludzi, głośna muzyka i atmosfera zabawy. Miało to związek z otwarciem 3 tarnowskich dyskotek. Przed klubami ustawiły się kolejki chętnych do zabawy. Pojawili się też pracownicy sanepidu i policji. Co ciekawe - po przeprowadzeniu kontroli kluby działały dalej.

POSŁUCHAJ: O sobotnich działaniach policji mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

- Postępowanie prowadzone przez tarnowską komendę czy też przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie dowiedzie lub nie czy będą nałożone jakieś kary dla właścicieli klubów, którzy zdecydowali się je otworzyć - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Po przeprowadzeniu działań kontrolnych nie zamykaliśmy żadnego lokalu. Nie było też żadnych przepychanek. Wykonaliśmy swoje czynności. Zebrany materiał dowodowy w zupełności wystarczy do dalszego prowadzenia postępowań.

To koniec lockdownu, bo Polacy sami go znieśli. Rząd już w Polsce nie rządzi. Komentarz Adama Federa [WIDEO].

Policja, ani sanepid nie przerwały imprez w tarnowskich klubach

Właściciele tarnowskich dyskotek to kolejni przedsiębiorcy, którzy mimo zakazów zdecydowali się otworzyć swoje lokale. Korzystają przy tym z różnych kruczków prawnych. W miniony weekend w 3 klubach, które zdecydowały się na taki krok oficjalnie odbywały na spotkania nowopowstałych partii czy stowarzyszeń, a także zajęcia sportowe klubów tanecznych. Mimo interwencji policja, ani sanepid nie zamknęły klubów. Sprawdziły tylko czy w lokalach przestrzegane są obowiązujące zasady sanitarne. Imprezy mogły się odbyć, ale przy zachowaniu limitów osób wpuszczanych do środka, stosowaniu maseczek i płynów do dezynfekcji, a także odległości między stolikami.

Policja analizuje materiał dowodowy

W czasie kontroli policjanci nie stwierdzili naruszeń obowiązujących przepisów sanitarnych. W związku z tym, że jednak zorganizowano imprezy w lokalach, które tego nie powinny robić wszczęto postępowania wyjaśniające. Policja zapowiada analizę zebranych materiałów dowodowych. Na jej podstawie mundurowi podejmą decyzję czy wyciągać konsekwencje prawne wobec właścicieli klubów, którzy w sobotę wznowili działalność czy też nie. Podobnie do sprawy podchodzi sanepid. Tymczasem w najbliższy weekend 30/31 stycznia wbrew rządowym zakazom wznowienie stacjonarnej działalności zapowiadają też pierwsi tarnowscy restauratorzy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!