Tarnów: Oszuści znów ZAATAKOWALI. Tym razem seniorzy się nie dali

2021-09-16 11:30
Łupem oszustów mogło paść 400 tysięcy złotych
Autor: Sabine van Erp/Pixabay/cc0 Łupem oszustów mogło paść 400 tysięcy złotych

Gdyby nie czujność seniorów, łupem oszustów mogło paść ponad 400 tysięcy złotych. ​W ostatnich dniach przynajmniej do trójki mieszkańców Tarnowa zadzwoniły osoby, które próbowały od nich wyłudzić duże sumy. Metoda działania za każdym razem była podobna. Członek rodziny spowodował wypadek drogowy i nie wyjdzie na wolność dopóki ktoś nie wyłoży gotówki.

Oszuści nie dają za wygraną - tym razem seniorzy nie dali się przechytrzyć

To kolejny dowód na to, że prowadzenie działań prewencyjnych, które mają uwrażliwiać najstarszych mieszkańców Tarnowa i regionu na oszustów jest potrzebne. W miniony weekend znów rozdzwoniły się telefony w domach tarnowskich seniorów. Policja wie o przynajmniej trzech próbach. Gdyby dzwoniącym się powiodło, mogli się wzbogacić nawet o ponad 400 tysięcy złotych. W jednym przypadku byli bardzo blisko. Rzekomy adwokat, zapukał do drzwi 72-latki, żeby odebrać 200 tysięcy złotych potrzebnych do wykupienia z aresztu członków jej rodziny.

- Kobieta podała numer telefonu komórkowego, na który zadzwonił inny mężczyzna podający się za policjanta i poinformował emerytkę, iż nie wypuści bratanicy z mężem dopóki nie przekaże pieniędzy adwokatowi. Około godziny 22:00 pod domem tarnowskiej seniorki pojawił się mężczyzna ubrany w dres. Kobieta widząc mężczyznę w nietypowym stroju, jak na adwokata, zaczęła zadawać szereg pytań, po czym oświadczyła, że nie da mu pieniędzy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Tego samego dnia oszuści w podobny sposób próbowali wyłudzić pieniądze jeszcze od dwóch starszych osób. Tam w grę wchodziły kwoty 160 i 100 tysięcy złotych. Na szczęście seniorzy nie dali się oszukać.

Policja przestrzega, że ani adwokaci, ani policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 to świetny wynik!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Jaki jest język urzędowy w Brazylii?
Wyprzedzał na czołówkę na oczach policji