Nowa Dęba: Dostała telefon od funkcjonariusza CBA. Na szczęście nie dała się oszukać

i

Autor: congerdesign/Pixabay/cc0

Tarnów: OSZUŚCI nie dają za wygraną. Tym razem OKRADLI dwie osoby

2021-12-14 15:00

W okresie przedświątecznym nasila się aktywność różnego rodzaju przestępców. Zarówno kieszonkowców, jak i oszustów. Tylko w ubiegłym tygodniu na policję w Tarnowie zgłoszono 13 różnego rodzaju oszustw. Najdotkliwiej ucierpiało dwóch seniorów, którzy stracili w sumie ponad 70 tysięcy złotych. Jak do tego doszło?

Seniorzy sami oddali swoje oszczędności

Stracili łącznie ponad 70 tysięcy złotych. Dwóch starszych panów z Tarnowa padło ofiarą oszustów. Zadzwoniły do nich osoby podające się za policjantów, którzy chcą chronić ich pieniądze przed oszustami. 69-latek stracił 19 tysięcy złotych, które jego córka zaniosła na przystanek autobusowy. Drugi z poszkodowanych to 79-latek, który oddał 53,5 tysiąca złotych rzekomemu policjantowi. Ten miał tylko sprawdzić czy nie ma fałszywych banknotów i zaraz oddać całą sumę.

- W drugim przypadku rozmowa z „rzekomym” policjantem CBŚP została ukierunkowana na zgromadzone w domu oszczędności. W sprytny sposób oszust wprowadził w błąd seniora informując, że prowadzone śledztwo doprowadziło do nieuczciwego listonosza, który przekazywał fałszywe banknoty wraz z przekazywaną rentą. Teraz zachodzi konieczność sprawdzenie wszystkich przechowywanych w domu banknotów. I w tym przypadku niczego nieświadomy senior przekazał nieznanemu mężczyźnie, w drzwiach swojego domu, pieniądze w kwocie 53 500 złotych na pół godziny, by ten mógł sprawdzić ich wiarygodność. Z chwilą przekazania pieniędzy oszust zniknął, a 79-latek zorientował się, że został oszukany - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Za każdym razem przy tego typu sprawach tarnowscy policjanci apelują do mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego o nie przekazywanie żadnych pieniędzy. Funkcjonariusze nie działają w ten sposób. Gdy tylko rozmowa schodzi na temat oszczędności, należy ją jak najszybciej zakończyć. Warto też o takich przypadkach poinformować Policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych, aby nie dali się nabrać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...
Ruszył proces Magdaleny K. oskarżonej o kierowanie gangiem pseudokibiców Cracovii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE