Tarnów: Na basen bez ograniczeń. Pogoda wreszcie zachęca do szukania ochłody nad wodą

2020-07-31 7:00 Tomek Piszczek
Miejski Dom Sportu w Mościcach
Autor: Tomasz Piszczek Z krytej pływalni w Mościcach można korzystać bez limitu osób

Na baseny w Tarnowie wchodzimy bez ograniczeń. Taką decyzję podjął Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji po tym jak rząd przyjął rozporządzenie luzujące restrykcje na tego typu obiektach. W praktyce oznacza to, że nie obowiązują już limity osób, które mogą korzystać z basenu przy Alei Tarnowskich oraz krytych pływalni przy Piłsudskiego i Traugutta.

POSŁUCHAJ. O nowych zasadach korzystania z pływalni mówi Arkadiusz Marszałek, pełniący obowiązki dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

- W Miejskim Domu Sportu w Mościcach już możemy przyjmować maksymalną liczbę osób na pływalni czyli 120, natomiast z Parku Wodnego przy ulicy Piłsudskiego równocześnie może korzystać 150 osób - mówi Arkadiusz Marszałek, pełniący obowiązki dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zniesiono też ograniczenia dotyczące liczby osób korzystających z jednego toru na basenie. Do tej pory mogło to być tylko czterech pływaków. Nadal natomiast trzeba zasłaniać usta i nos wchodząc na obiekty i pamiętać o zachowaniu dystansu.

Poluzowanie rządowych ograniczeń sprawia, że więcej osób może korzystać także z letniej pływalni przy al. Tarnowskich. Do tej pory na obiekcie przebywać mogło maksymalnie 1200 osób. Teraz nie ma limitu. Przypomnijmy, to w tym sezonie jedyna letnia pływalnia w mieście nad Białą. Można z niej korzystać codziennie w godzinach 10:00 - 19:00. Szukający ochłody mają do dyspozycji dwie niecki: pływacką o wymiarach 25 na 50 metrów i głębokości do 1.8 m oraz rekreacyjną o wymiarach 25x25 m i głębokości od 0.8 do 1.2 m. Funkcjonują tam również dwa brodziki, zjeżdżalnia wodna o długości 45 metrów oraz boisko do siatkówki plażowej.

Na basen u stóp Góry Św. Marcina od połowy lipca można też dotrzeć komunikacją miejską. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie uruchomił dodatkowe kursy. Wykonywane są one przez autobusy linii nr 131 i 132. We wszystkie dni na obu liniach wykonywany jest jeden kurs w stronę basenu i jeden powrotny. Szczegóły dotyczące trasy przejazdu i godzin odjazdów można znaleźć >>>TUTAJ<<<

Dzieci do lat 6 wchodzą na basen bezpłatnie. Uczniowie tarnowskich szkół po okazaniu w kasie ważnej legitymacji szkolnej, we wtorki do końca wakacji mogą korzystać z basenu za złotówkę.

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.