Tarnów: Miasto kupiło maseczki ochronne. Trafią do seniorów w poniedziałek [WIDEO, AUDIO]

2020-04-02 14:11
Maseczka ochronna
Autor: Justyna Świderska Gmina zrobiła 7 tysięcy maseczek dla seniorów i potrzebujących ochrony.

10 tysięcy maseczek ochronnych trafi niebawem do najstarszych mieszkańców Tarnowa. Miasto zakupiło pierwszą partię tych środków ochrony osobistej. W pierwszej kolejności otrzymają je osoby, które ukończyły 70 lat. Nie trzeba nigdzie się zgłaszać po ich odbiór. Maseczki trafią wprost do mieszkań seniorów.

Dystrybucja maseczek ochronnych rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 6 kwietnia. Będą w niej pomagać pracownicy socjalni, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz wolontariusze. Maseczki nadają się do kilkukrotnego wykorzystania po kilkuminutowym ich wypraniu w wodzie o temperaturze powyżej 70 stopni.

O maseczkach dla seniorów mówi rzecznik prezydenta Tarnowa - Ireneusz Kutrzuba

- Maseczki na pewno przydadzą się seniorom, którzy muszą wyjść z domu i apeluję o ich używanie – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Opinie na temat używania maseczek są różne, również te przekazywane oficjalnie, ale na pewno nikomu nie zaszkodzą. Nośmy je choćby po to, abyśmy zmniejszyli ryzyko zarażenia innych, jeżeli jesteśmy nosicielami wirusa, a nie mamy objawów. Seniorzy, którzy nie wychodzą mogą maseczki przekazać osobom, które się nimi opiekują.

To dopiero pierwszy etap zaopatrywania seniorów w maseczki. Kolejna partia 10 tysięcy sztuk została już zamówiona i także trafi do mieszkańców Tarnowa. Urząd Miasta zapewnia, że kolejne dostawy będą organizowane w miarę potrzeb.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE