Tarnów: Ma ZAKAZ prowadzenia pojazdów. 2 razy w 15 minut KONTROLOWAŁA go drogówka

2022-02-17 6:30
Radiowóz policji
Autor: AndrzejRembowski/Pixabay/cc0

Jeszcze dobrych kilka miesięcy nie powinien wsiadać za kierownicę. Tarnowscy policjanci złapali go na łamaniu tego zakazu dwukrotnie w ciągu piętnastu minut. Mowa o 25-letnim mieszkańcu Tarnowa. Mężczyzna ma roczny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez miejscowy sąd. Nic sobie z tego jednak nie robi i dalej prowadzi samochód.

Policja kontrolowała go 2 razy w 15 minut

Cała sytuacja miała miejsce we wtorek 15 lutego, popołudniu. Powodem pierwszej kontroli kierującego Mercedesem było korzystanie przez niego z telefonu podczas jazdy. Podczas sprawdzania jego osoby okazało się, że 25-letni mieszkaniec Tarnowa w ogóle nie powinien prowadzić samochodu. Ma wydany przez sąd we wrześniu 2021 roku roczny zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy sprawa wyszła na jaw, mężczyzna zapewnił mundurowych że zostawi samochód na pobliskim parkingu i przekaże kluczyki komuś z prawem jazdy. Interwencja się zakończyła, policjanci odjechali. Lekceważące podejście młodego mężczyzny do prawa jednak trwało dalej.

- Kilka minut później, kilka kilometrów dalej na ul. Szewskiej w Tarnowie mundurowi zatrzymują do kontroli drogowej Mercedesa. Za kierownicą… 25-latek z zakazem prowadzenia pojazdów, kontrolowany kilka chwil wcześniej na ul. Tuchowskiej. Mężczyzna w rozmowie z policjantami liczył, że w tym dniu już nie będzie kontrolowany i spokojnie dojedzie do wybranego celu. Tak się jednak nie stało - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Tym razem policjanci dopilnowali, że kluczyki do samochodu zostały przekazane osobie, która ma prawo go prowadzić. Dodatkowo oba patrole sporządziły notatkę z przestępstwa naruszenia zakazu wydanego przez sąd. Teraz mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Ameryka niejedno na imię! Czwartkowy test z geografii o Ameryce Południowej

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile niedpoległych państw jest w Ameryce Południowej?
Wskoczył na busa i jeździł na dachu samochodu! Nagranie z Lubartowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE