Tarnów: Lód z dachu uderzył kobietę w głowę. Kto poniesie karę?

2021-02-22 11:09
Topniejący lód uderzył w głowe mieszkankę
Autor: Łukasz Grygiel Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia

Zsuwający się z dachu lód trafił w głowę mieszkankę Tarnowa. 76-letnia kobieta trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się policjanci. Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia.

Sytuacja mogła skończyć o wiele tragiczniej. Roztopy, które od kilku dni widoczne są w regionie tarnowskim spowodowały, że z dachu spadały coraz większe kawałki śniegu i lodu. Tak było ostatniej niedzieli przy ulicy Lwowskiej 22.

- W pewnym momencie nawis, zamarznięty śnieg spadł z dachu i trafił kobietę centralnie w głowę. Ta niezwłocznie trafiła do szpitala - relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Tym razem nie pomogły apele i prośby miejskich służb. Niemal całą zimę to właśnie od policji i straży miejskiej wypływały komunikaty o konieczności odśnieżania chodników i ściągania z dachów sopli lodu.

- Prawdopodobnie osoba, która jest za to odpowiedzialna, a więc administrator budynku, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności – dodaje Paweł Klimek.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia seniorki na utratę życia lub zdrowia. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE