Tarnów: Łączą siły by SZKOLIĆ młodzież. Dwa kluby piłkarskie podpisały porozumienie

2021-02-26 15:00

Będą szkolić młodych adeptów piłki nożnej i wymieniać się zawodnikami. W środę 24 lutego w budynku stadionu przy ulicy Warsztatowej 2 doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Klubem Piłkarskim Błękitni 1947 Tarnów i Klubem Sportowym Metal Tarnów. Rozmowy trwały przez wiele miesięcy. Ich efektem ma być współpraca, która przyniesie korzyści obu stowarzyszeniom.

Błękitni i Metal zacieśniają współpracę - co się zmieni?

Głównym celem podpisanego właśnie porozumienia ma być przede wszystkim rozwój szkolenia najmłodszych zawodników. Odpowiedzialny za to będzie prezes zarządu KP Błękitni 1947 Tarnów Paweł Holcman, który został koordynatorem połączonej szkółki piłkarskiej obu klubów. Już tej wiosny do rozgrywek dziecięcych i młodzieżowych planowane jest zgłoszenie połączonej drużyn pod nazwą Metal/Błękitni Tarnów. Prezesi obu klubów widzą też pole do współpracy na szczeblu seniorskim. Rozważane jest wypożyczanie zawodników czwartoligowego Metalu do Błękitnych.

- W związku z podjęciem współpracy, oba kluby czeka sporo zmian – tłumaczy Paweł Holcman, prezes zarządu KP Błękitni 1947. Wiemy, że mogą one wywoływać pewien dyskomfort i niepokój, ale są one podyktowane chęcią zapewnienia jak najlepszych warunków naszym zawodnikom. Głównym celem porozumienia jest zapewnienie zawodnikom środowiska, które pozwoli osiągać stały rozwój piłkarski. Możemy to osiągnąć poprzez wyłonienie grup treningowych dopasowanych do poziomu umiejętności danego zawodnika. Zmiany będą dotyczyły piłkarzy od kategorii żak młodszy wzwyż.

- Drużyna seniorska Błękitni Tarnów będzie bezpośrednim zapleczem Metalu – mówi Tomasz Gawron, Prezes KS Metal. Cały czas pozostaniemy osobnymi stowarzyszeniami. Szanujemy tradycję obu klubów, dlatego nie planujemy fuzji. Każdy zachowa swoją autonomię działania.

Poniżej prezentujemy najważniejsze założenia współpracy między KP Błękitni 1947 Tarnów i KS Metal Tarnów:

  • poprawa jakości szkolenia dzieci i młodzieży;
  • organizacja wspólnych imprez sportowych;
  • zoptymalizowanie wykorzystania infrastruktury sportowej;
  • przygotowanie wspólnego planu szkolenia;
  • wspólne działania w zakresie marketingu i PR oraz pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych.

- Czeka nas w najbliższym okresie sporo pracy. Musimy uzupełnić kadrę trenerską, podzielić zawodników na nowe grupy treningowe, ustalić harmonogram treningów, ujednolicić procedury, dopracować i wdrożyć program szkoleniowy – dodaje prezes Holcman.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Najlepsze programy rozrywkowe, które warto obejrzeć wiosną 2021