Tarnów: Kradli zimne napoje z lodówek przy kioskach

2021-07-22 14:00
Lodówka z napojami
Autor: Thomas B./Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Tarnowska policja zatrzymała trzech, młodych mieszkańców miasta. Dwóch mężczyzn i nastolatek odpowiedzą za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Co ciekawe ich łupem padały chłodne napoje z lodówek ustawionych przed kioskami na terenie Tarnowa. Wartość skradzionego towaru sięgnęła łącznie ponad 1600 złotych. Sprawdź co grozi zatrzymanym mężczyznom.

Okradali lodówki przy kioskach

Do serii kradzieży napojów z lodówek przy kioskach w Tarnowa doszło na przełomie czerwca i lipca. Poszkodowani zgłosili na policję w sumie kilka włamań. Miało do nich dojść na terenie dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej. Złodzieje wyrywając zabezpieczenie drzwi skradli różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Ich tropem ruszyli kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

- Po kilku dniach sprawcy byli już ustaleni i przesłuchani. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnowa w wieku 20 i 21 lat oraz nieletni 14-latek. Wszyscy przyznali się do włamania i kradzieży napojów. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania u jednego z nich odnaleźli skradziony z terenu miasta rower, który został odzyskany i przekazany właścicielowi. Młodzi mieszkańcy Tarnowa usłyszeli w sumie po 4 zarzuty, dwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dorośli będą odpowiadać przed tarnowskim sądem - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

14-latek będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem rodzinnym. Pozostałym dwóm mężczyznom za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 22.07 godz.10