Tarnów: Koniec remontu oddziału dziecięcego w Szpitalu św. Łukasza. Zobacz zmiany [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-01-05 18:00

Mali pacjenci z Tarnowa i regionu będą leczeni w bardzo komfortowych warunkach. Po kilku miesiącach gruntownego remontu oficjalnie oddano do użytku Oddział Dziecięcy i Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Łącznie na obu oddziałach będzie mogło przebywać 42 pacjentów. Modernizacja kosztowała 4,7 miliona złotych. Sprawdź jak wyglądają odnowione wnętrza.

POSŁUCHAJ: O zakończonym remoncie mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie

- To pierwszy remont od 30 lat na tych oddziałach - mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. To było powodem wielu perturbacji, zwłaszcza jeśli chodzi o oddział dziecięcy. Częste awarie i przerwy w pracy generowały problemy z hospitalizacją dzieci i obawy rodziców. Teraz takich problemów nie będzie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników udało się bardzo sprawnie przeprowadzić remonty bez zbędnych opóźnień, a nawet w krótszym niż przewidywaliśmy czasie. Nie było to łatwe, ponieważ wymagało przemyślanejlogistyki, bo oddziały mimo że były remontowane musiały normalnie funkcjonować i przyjmować pacjentów.

Oddział dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Tarnowie
POSŁUCHAJ: Co się zmieniło? - mówi kierownik Oddziału Dziecięcego w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie Grażyna Zawada

- Po remoncie ten oddział jest nie tylko ładny, ale również dobrze wyposażony i urządzony - mówi Grażyna Zawada, kierownik Oddziału Dziecięcego w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Teraz dzieci będziemy mogli leczyć bezpiecznie. Mamy dużo izolatek i sanitariatów, co jest niezwykle ważne, gdy niemal każde zdarzenie może być zakaźne. W nowych wnętrzach poprawę zauważą nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, którzy będą mogli im towarzyszyć w bardziej komfortowych warunkach. Nie możemy się już doczekać przenosin do zmodernizowanego oddziału.

Jakie prace wykonano podczas modernizacji?

W ramach prac remontowych oddziały zyskały nowe podłogi, instalacje wodno – kanalizacyjne oraz instalacje elektryczne. Dla większego bezpieczeństwa zamontowano nowoczesny system przeciwpożarowy oraz monitoring. Wymieniono również windę łączącą oba oddziały z Blokiem Operacyjnym i diagnostyką szpitalną. W upalne dni na oddziałach nie będzie gorąco dzięki zamontowanej klimatyzacji. Wydzielono odcinki dla dzieci młodszych i starszych powyżej 3 roku życia. Na każdym z oddziałów znajduje się przeznaczona dla rodziców kuchnia ze wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami. Znalazły się tam lodówka, kuchenka, stół czy czajnik bezprzewodowy.

Warunki leczenia na oddziałach

Na każdym z oddziałów znajduje się również gabinet zabiegowy i pracownia USG. To pozwoli na wykonywania badań diagnostycznych na miejscu. W przypadku pacjentów z chorobami zakaźnymi i potrzebą izolacji powstały sale ze śluzą do izolacji kontaktowej. Izolatki wyposażone są w sanitariaty, w których znajdują się: umywalki z baterią i dozowniki ze środkiem dezynfekcyjnym uruchamiane bez kontaktu z dłonią, natrysk oraz urządzenie do dekontaminacji i utylizacji odpadów. Łącznie na obu oddziałach znajdują się 42 łóżka. Inwestycja pochłonęła 4,7 mln zł. Dofinansowanie z Województwa Małopolskiego wyniosło blisko 3 mln zł, natomiast z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskano kwotą 1,3 mln zł. Ponad 500 tys. zł pochodziło ze środków własnych szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!