Tarnów: Już nie pobiegają swobodnie. Zamknięto jedyny w mieście wybieg dla psów [AUDIO]

2020-04-08 13:06
Pies
Autor: Agata Świderska Jedyny w Tarnowie wybieg dla psów został zamknięty

Spacer z czworonogiem to jedna z tych okoliczności, która pozwala bez obaw opuścić mieszkanie w czasie społecznej izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Okazało się jednak, że dla niektórych tarnowian był też okazją do spotkań towarzyskich w większym gronie. Dlatego decyzją prezydenta zamknięty został jedyny w mieście wybieg dla psów.

Wybieg dla psów zamknięty - posłuchaj prezydenta Tarnowa - Romana Ciepieli

Chodzi o ograniczenie dostępu do miejsc, w których mieszkańcy nie zachowują bezpiecznej odległości i są narażeni na kontakt z nosicielem groźnego wirusa.

Dotychczas, w ramach koniecznych spacerów, właściciele czworonogów korzystali z obiektu przy ul. Westerplatte. Otwarty całą dobę oferuje ogrodzoną przestrzeń 20 arów, na której swobodnie można spuścić psa ze smyczy. Zwierzęta mają tu do dyspozycji szereg przeszkód do zabawy, natomiast właściciele mogą korzystać z łatwo dostępnych pakietów do sprzątania po pupilach, ławeczek i koszy na śmieci.

Od chwili otwarcia wybieg cieszył się dużą popularnością wśród właścicieli psów. Niestety, zbyt dużą, jak na warunki epidemii. Dlatego we wtorek 7 kwietnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zdecydował o zamknięciu wybiegu. Zaapelował też do mieszkańców, by podczas tradycyjnych spacerów starali się przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa i nie narażali siebie i innych na zarażenie.