Tarnów: Jest zgoda na budowę stadionu w Mościcach! Miasto liczy na wielkie dofinansowanie

2020-09-30 1:00

To kolejny krok na drodze do przebudowy Stadionu Miejskiego w Tarnowie-Mościcach. Prezydent miasta Roman Ciepiela ogłosił, że wydane zostało zezwolenie na budowę. Samorząd rozpoczyna równocześnie starania o pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia. Potrzeba około 120 milionów złotych. Magistrat całą kwotę chce pozyskać z budżetu państwa.

- Sprawy nabierają tempa. Jest decyzja - pozwolenie na budowę! - informuje w mediach społecznościowych Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Rośnie społeczne poparcie dla projektu. Rada Miejska podjęła jednogłośną uchwałę ws realizacji i starań o dofinansowanie. Pod petycją ws budowy stadionu podpisały się już tysiące osób. Dzisiaj składam wniosek Premiera o dofinansowanie w wysokości 120 mln zł. Jest nadzieja:)

Już na początku września szef tarnowskiego samorządu ogłosił, że jest gotowy projekt przebudowy stadionu miejskiego w Tarnowie-Mościcach. Teraz poinformował o pokonaniu ostatniej przeszkody administracyjnej na drodze po środki zewnętrzne potrzebne żeby zrealizować inwestycję. W tym czasie w projekt przebudowy Jaskółczego Gniazda mocno zaangażowali się kibice, którzy w ramach inicjatywy "Idziemy po stadion" zebrali tysiące podpisów pod petycją w sprawie odbudowy obiektu przy ulicy Zbylitowskiej 3.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej także radni poparli projekt uchwały w sprawie starań o uzyskanie dofinansowania na modernizację Jaskółczego Gniazda. Co ciekawe, zrobili to jednomyślnie. Samorząd stara się również o poparcie swoich starań wśród tarnowskich parlamentarzystów, szefa sejmowej komisji sportu Ireneusza Rasia oraz prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego. Cały cas można również podpisać petycję internetową w tej sprawie. Kibice zabiegają o poparcie >>>TUTAJ<<<

Dodajmy że projekt stadionu został uzgodniony z Polskim Związkiem Motorowym i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Teraz jest już również zezwolenie na budowę. Według koncepcji architektów nowy obiekt pomieści około 9,5 tysiąca widzów, w tym 2 tysiące na trybunie głównej. Dodatkowo przewidziano 2 tysiące miejsc stojących. Wartość kosztorysowa tej modernizacji to 120 mln zł. Miasto o pieniądze na realizację tego zadania zamierza się starać między innymi w rządowym Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Pożar samochodu na ulicy Głowackiego w Tarnowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE