Rolkostrada

i

Autor: pasja1000/Pixabay/cc0 Można tam będzie jeździć bezpiecznie

TARNÓW: Czy w mieście powstanie profesjonalna ROLKOSTRADA?

2022-04-13 13:09

Można tam będzie jeździć na rolkach, wrotkach, łyżworolkach, hulajnogach i rowerkach biegowych. Profesjonalna rolkostrada jest marzeniem tarnowskich miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na razie takiego miejsca w mieście nie ma, dlatego przygotowali własny projekt.

Czy w Tarnowie powstanie rolkostrada z prawdziwego zdarzenia? Utworzenie takiego miejsca postulują miłośnicy aktywnego wypoczynku. Chcą specjalnej trasy, po której bezpiecznie będzie można jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach, czy dziecięcych rowerkach. Ambasadorką projektu jest znana i utytułowana tarnowska biegaczka maratońska – Barbara Prymakowska.

- Od razu przyklasnęłam temu pomysłowi, bo takie miejsce jest bardzo potrzebne. Wcześniej „bawiłam się” na ulicy Lotniczej, ale jakość asfaltu pozostawia już wiele do życzenia. Można się łatwo przewrócić, a dodatkowo ulicą poruszają się samochody. Chociaż są znaki z ograniczeniami, jeżdżą tam bardzo nieobliczalnie, szybko i to też nie są dobre warunki do uprawiania sportu, ani dla dzieci ani dla dorosłych – przekonuje Barbara Prymakowska.

Ze sznurka mogę zrobić niemal wszystko

Dlatego miłośnicy aktywności postanowili opracować własny projekt takiego obiektu. Profesjonalna rolkostrada miałaby powstać na obrzeżach lądowiska Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej, które mieści się przy ulicy Lotniczej. Zdaniem pomysłodawców, udałoby się pogodzić potrzeby miłośników awiacji i mieszkańców. Dodatkowo taka wyasfaltowana rolkostrada o długości około dwóch kilometrów, mogłaby być wykorzystywana podczas lekcji wychowania fizycznego przez uczniów pobliskiej szkoły z Parku Sanguszków.

Rolkostrada została zgłoszona jako jedna z propozycji do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Czy przejdzie sito kwalifikacji i dostanie się pod głosowanie mieszkańców? Przekonamy się na przełomie czerwca i lipca. Przypomnijmy, w sumie do wydania na pomysły tarnowian w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego będzie ponad 4 miliony złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Która gwiazda mogłaby zostać Twoją przyjaciółką?

Pytanie 1 z 11
Co robisz w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE