Tarnów: Cmentarze otwarte całodobowo. „Rozłóżmy wizyty na kilka dni”

2020-10-29 9:41
Cmentarze otwarte całodobowo
Autor: Łukasz Grygiel Całodobowo można odwiedzać m.in Stary Cmentarz w Tarnowie

Miejski Zarząd Cmentarzy w Tarnowie zdecydował o całodobowym otwarciu bram cmentarzy komunalnych. Groby bliskich , o dowolnej porze dnia, będzie można odwiedzać aż do 3. listopada. Wszystko po to, by uniknąć tłoku i niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem.

Miejski Zarząd Cmentarzy w Tarnowie administruje czterema nekropoliami – w Krzyżu, Mościcach, Klikowej oraz w centrum miasta tzw. Starym Cmentarzem.

- Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, trzeba zachować ostrożność i w miarę możliwości rozłożyć w czasie wizyt na terenie cmentarzy. Pod uwagę można wziąć też przełożenie ich na późniejszy termin. Nie odkładajmy czynności porządkowania grobów bliskich na ostatnią chwile – apeluje Maria Wójcik z Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie.

Na terenie cmentarzy obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust, a także zachowywania dystansu społecznego.

- Ze względu na bardzo dużą ilość śmieci pozostawianych na cmentarzach, w trosce o ekologię, zwróćmy uwagę, aby ograniczyć liczbę zniczy i plastikowych ozdób stawianych na grobach – dodaje Maria Wójcik.

By uniknąć niepotrzebnego kręcenia się po cmentarzu przydatna może okazać się aplikacja GROBONET. Dzięki niej łatwiej odszukać groby bliskich. Szczegóły znajdziecie klikając TUTAJ

„W zielone gramy”. Akcja wspólnego sadzenia drzew w Tarnowie