Tarnów: Będą integrować przez śpiewanie. NOWY projekt SOLski Chór

2021-10-20 15:30

Lubisz śpiewać, może grasz na instrumencie, chcesz wystąpić na scenie? Przyjdź na warsztaty muzyczne organizowane przez chór SOLski z Tarnowa w ramach projektu "Sąsiedzkie prezenty". Zajęcia są bezpłatne. Adresatami są mieszkańcy Starówki, Grabówki oraz Mościc.

Projekt dla mieszkańców Starówki, Grabówki i Mościc

Chór SOLski z Tarnowa rozpoczyna projekt „Sąsiedzkie prezenty”. To propozycja skierowana do najbardziej rozśpiewanych mieszkańców Starówki, Grabówki i Mościc. W programie warsztaty muzyczne, przygotowanie reportaży i wspólne koncertowanie. Organizatorzy szukają kolejnych wokalistów, którzy wystąpią z chórem podczas grudniowych koncertów kolęd. Warsztaty poprowadzą Anna Podkościelna-Cyz i Piotr Niedojadło. Udział w nich jest bezpłatny.

- Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież, która chce sobie pośpiewać, ludzi w kwiecie wieku i seniorów. Ideą tego projektu jest integracja. Z jednej strony chcemy łączyć dzielnice, a z drugiej także pokolenia. Fantastyczne w tym projekcie jest to, że będziemy śpiewać kolędy. Zaczniemy gdy tylko sformuje się grupa. Nie możemy się już tego doczekać - mówi kierownik muzyczna Chóru SOLskiego Anna Podkościelna - Cyz.

Rekrutacja na warsztaty już się rozpoczęła. Zajęcia będą się odbywać w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Przygotowania do finałowych występów rozpoczną się już w listopadzie. Projekt przewiduje również przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami Starówki, Grabówki oraz Mościc, w których opowiedzą o świątecznych wspomnieniach związanych z ich małymi ojczyznami. Na ich podstawie powstaną reportaże, które będzie można usłyszeć i obejrzeć w lokalnych mediach.

Informacje na temat projektu oraz zapisów na warsztaty, udzielane są pod numerem telefonu 784 976 024, mailowo: solskichor@gmail.com oraz na Facebooku Stowarzyszenia SOLski.

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata2021-2030.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie zwyczaje i tradycje? Mniej niż 7 punktów to wstyd

Pytanie 1 z 10
Co symbolizował zapalany ogień przy drogach podczas Dziadów?
Sarsa - piosenka i teledysk Ze mną tańcz [TYLKO U NAS]