Targ Regionalny w Tarnowie. Okazja do zakupów i sporo atrakcji

2021-09-17 16:00
Targ Regionalny w Tarnowie
Autor: Pexels/Pixabay/cc0

Owoce i warzywa. Różnego rodzaju sery i domowe przetwory. Do tego miody i wina. To wszystko, a do tego sporo dodatkowych atrakcji czekać będzie w niedzielę, 19 września na mieszkańców Tarnowa i okolic. A wszystko za sprawą Targu Regionalnego, który odbędzie się na placu przy ulicy Giełdowej. Będzie można degustować, kupować i dobrze się bawić.

Targ Regionalny w Tarnowie

Już w niedzielę, 19 września między godziną 8:00, a 15:00 na terenie dawnej giełdy owocowo-warzywnej w Tarnowie odbędzie się Targ Regionalny. Imprezę organizuje Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Poza możliwością degustacji i indywidualnych zakupów nie zabraknie dodatkowych atrakcji.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Wokaliści Pracowni Muzycznej Małgorzaty Boruch, Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy oraz Zespół Pieśni i Tańca Swojacy. W programie prócz występów znajdą się także degustacje oraz konkursy, a dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, park zabaw i drobne prezenty-niespodzianki.

- Mamy nadzieję, że to miejsce zafunkcjonuje w świadomości producentów żywności, jak i mieszkańców Tarnowa i okolic oraz sklepikarzy. Będą tam zaopatrywać się w świeże, zdrowe produkty, bezpośrednio od producenta. Generalnie naszą ideą jest aby powstało takie miejsce, gdzie skracamy łańcuch dostaw czyli prosto od producenta do konsumenta - mówi Katarzyna Pasula, Dyrektor Wszechnicy Edukacyjnej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Program Targu Regionalnego w Tarnowie:

 • 8:00 Otwarcie Targu (Zarząd TARR S.A.),
 • 8:00-15:00 Możliwość degustacji i indywidualnych zakupów,
 • 8:00-15:00 Rozmowy z wystawcami, prezentacja produktów/oferty na scenie,
 • 9:00-9:30 „Konkurs owocowo-warzywny” dla wszystkich chętnych,
 • 9:30-10:00 Wokaliści Pracowni Muzycznej Małgorzaty Boruch (laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali i programów telewizyjnych),
 • 11:00 Konkurs wiedzy dla rolników – eliminacje,
 • 11.30 Występ grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca ŚWIERCZKOWIACY,
 • 12:00 Konkurs wiedzy dla wystawców – konkurs właściwy (pula nagród 10 000 zł),
 • 12.30 Uroczyste wręczenie wygranej zwycięzcom Konkursu (Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Zarząd TARR S.A.),
 • 12.30-13.00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca SWOJACY,
 • 15:00 Zakończenie Targu
Plakat Targu Regionalnego w Tarnowie
Autor: Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego Plakat Targu Regionalnego w Tarnowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Co oznaczają te skróty?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót PKP?
Raport z anteny 17.09, godz.10