Taniej już było. Od jesieni podwyżka cen ciepła w Tarnowie

2021-08-19 13:55
Kaloryfer ciepło
Autor: ri/Pixabay/cc0 Mieszkańców Tarnowa czeka podwyżka cen za ogrzewanie

Ta informacja nie ucieszy mieszkańców Tarnowa. Wszystko wskazuje na to, że w jesieni zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki opłat za ogrzewanie mieszkań. Podwyżka ma wynieść od 10, do 20 procent. Ile dokładnie? Okaże się pod koniec września.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie przygotowuje się do wprowadzenia podwyżki cen za ciepło dostarczane do mieszkań tarnowian. Stawka miałaby wzrosnąć od 10, do 20 procent. Ile dokładnie? O tym ma zdecydować Urząd Regulacji Energetyki, do którego tarnowska spółka wystąpiła z wnioskiem w tej sprawie. Decyzja ma zapaść pod koniec września.

Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek trafił do szpitala

- Planowana podwyżka jest podyktowana głównie wzrostem kosztów, jakie ponosi firma. W ostatnim czasie znacznie podrożały świadectwa energetyczne. W ubiegłym roku za emisję dwutlenku węgla do atmosfery trzeba było płacić około 30 euro za tonę. Teraz ta cena wzrosła do blisko 60 euro. To spora podwyżka. Drożej płacimy też za ciepło dostarczane przez Grupę Azoty. To wszystko składa się na to, że podwyżki cen dla indywidualnego odbiorcy są nieuniknione – tłumaczy Piotr Augustyński, pełniący obowiązki prezesa MPEC Tarnów.

Według prezesa Augustyńskiego, Urząd Regulacji Energetyki wyrazi zgodę na podwyżkę cen. Z podobnym wnioskiem niedawno wystąpiła Grupa Azoty i taką zgodę otrzymała. Decyzja ma być znana pod koniec września. Wówczas poznamy też dokładną wysokość podwyżki cen za ciepło w mieście. Nowe ceny miałyby zacząć obowiązywać od października 2021.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl