Tak będzie wyglądał nowy basen w Mościcach! Kiedy otwarcie?

2021-10-26 10:54
Wizualizacja Letniego Basenu w Mościcach
Autor: Autor: Urząd Miasta Tarnowa Wizualizacja Letniego Basenu w Mościcach

W Tarnowie powstanie letni park wodny z towarzyszącą infrastrukturą do zawodów w ramach Igrzysk Europejskich. Obiekt wraz z lodowiskiem planowany jest w miejscu nieczynnego już kąpieliska w Mościcach, w sąsiedztwie Areny Jaskółka.

Koncepcja parku wodnego jest już przygotowana. Według niej powstaną m.in. zjeżdżalnie, basen dostosowany do gry w piłkę wodną z torami do pływania o długości 25 metrów.

- W miejscu basenu zwanego olimpijskim powstanie obiekt pełniący podwójną rolę: w zimie będzie to zadaszone sztuczne lodowisko o wymiarach 36 na 18 m, a przez pozostałą cześć roku boisko do futsalu – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

W planach jest również rolkostrada, tzw. pump-track, czyli pofałdowany teren w postaci muld piaskowo-ziemnych, pokryty powierzchnią asfaltową służący do jazdy na rowerach, dużo zieleni i infrastruktury służącej do wypoczynku

- To m.in. alejki spacerowe, usytuowane pomiędzy licznymi drzewami, które autorzy projektu chcieliby zachować w całości – dodaje Roman Ciepiela.

Inwestycja pochłonie ponad 30 milionów zł, aż 25 milionów miasto otrzyma w ramach Polskiego Ładu. Całość ma być gotowa w 2023 roku.

Sonda
Widziałeś pomnik Fryderyka Chopina na żywo?