Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej przestał być wyłącznie covidowy. „Jesteśmy gotowi na czwartą falę”

2021-08-02 10:34
Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej
Autor: valelopardo / Pixabay Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej gotowy jest na czwartą falę

W całym regionie tarnowskim poprawia się sytuacja covidowa. Zachorowań jest na tyle mało, że do szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej trafiają także inni chorzy.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej przestał w pełni leczyć tylko i wyłącznie pacjentów covidowych. W placówce nadal jednak zabezpieczonych jest ponad 60 łóżek w razie nagłego wzrostu nowych zakażeń.

- Aktualnie mamy trzech pacjentów z SARS-CoV-2. Mają między 50 a 60 lat. To ciężkie przypadki, aczkolwiek dwie osoby leżą u nas już długo ponieważ mają schorzenia onkologiczne i nie mogą być narazie leczone w swoim szpitalach onkologicznych - mówi Łukasz Węgrzyn, dyrektor szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Lekarze pracujący w dąbrowskiej lecznicy przekonują, że są przygotowani na czwartą falę zachorowań. Dysponują nie tylko przeszkolonym personelem, ale także sprzętem i doświadczeniem ostatnich miesięcy.

- Szpital ma ponad dwieście łóżek. Aktualnie zajętych jest 114 miejsc. Leżą w nich chorzy tzw. niecovidowi. Jeśli pojawi się kolejne ognisko zachorowań to jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni ponownie przekształcić placówkę na w pełni covidową – dodaje Łukasz Węgrzyn.

Lecznica przez ostatni rok była traktowana priorytetowo. Nie brakuje w niej potrzebnej aparatury, ale także przedmiotów codziennego użytku, takich jak maseczki, fartuchy, czy kombinezony.