Teren szkoły przeszukali strażacy

i

Autor: benfuenfundachtzig/Pixabay/cc0 Teren szkoły przeszukali strażacy

Szczucin: Głupi żart zakończył się EWAKUACJĄ 200 osób

2021-12-20 14:00

16-letni uczeń jednej ze szkół w Szczucinie rozpylił na jej terenie gaz pieprzowy. Drażniąca drogi oddechowe substancja miała zostać rozpylona w szkolnych toaletach. W zaistniałej sytuacji dyrektor placówki podjął decyzję o ewakuacji budynku, w którym przebywało 200 osób. Nastolatek odpowie przed sądem dla nieletnich.

Gaz pieprzowy w szkole w Szczucinie

Na długo zapamiętają ostatni w tym roku dzień nauki w szkole uczniowie jednej ze szkół w Szczucinie koło Dąbrowy Tarnowskiej. A wszystko przez 16-latka, który postanowił rozpylić gaz pieprzowy w toaletach placówki. Sytuacja miała miejsce w piątek, 17 grudnia 2021 roku, po godzinie 11:00. Nieznana substancja powodująca kaszel wśród młodzieży wywołała spore zamieszanie i zdecydowaną reakcję dyrektora, który postanowił ewakuować budynek na czas jego przeszukania przez straż pożarną i policję. Szkołę musiało opuścić ponad 200 osób.

- Mundurowi nie stwierdzili zagrożenia dla życia i zdrowia, a rozpyloną substancją okazał się gaz pieprzowy. Po przewietrzeniu pomieszczeń młodzież powróciła na lekcje. Szczucińscy policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W toku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest jeden z uczniów szkoły. W plecaku 16-latka znaleźli puszkę z gazem pieprzowym - informuje st. asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jako że głównym podejrzanym w tej sprawie jest osoba nieletnia, wybrykiem chłopca zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Głupi żart może mieć poważne konsekwencje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Quiz. Przysmaki wigilijne i bożonarodzeniowe - czy rozpoznasz je wszystkie i zgarniesz komplet puntów?

Pytanie 1 z 23
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:
Demonstracja LEX TVN w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE