covid

i

Autor: fot.pixabay.com

Sytuacja epidemiczna w Tarnowie jest coraz trudniejsza

2022-01-27 12:00

Szybko rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Ostatniej doby przybyło ich 120. Na kwarantannie jest już blisko 1200 osób. To jednak dopiero początek dużego wzrostu zachorowań, mówią specjaliści.

Jak mówi Dorota Krakowska, dyr. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie, to dopiero początek piątej fali. Z powodu Covid- 19 zmarło już w Tarnowie 250 osób. Mimo że szczepienia to jedyna forma ochrony przed ciężkim przebiegiem COVID- 19, niestety w Tarnowie niewiele osób niezaszczepionych decyduje się na szczepienia. Większość szczepień, które są realizowane w przychodniach, to trzecia dawka przypominająca. Liczba zaszczepionych dwoma dawkami praktycznie zatrzymała się w miejscu, dodaje Dorota Krakowska, dyr. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.

Ta zachorowalność jest bardzo duża, dlatego tak bardzo ważne jest, żeby zachowywać dystans, nosić maseczki i dezynfekować ręce. Trudna sytuacja tak naprawdę się zaczyna i obecny tydzień to pokazuje, a minister zdrowia potwierdza, że kolejne tygodnie – następny i kolejny – będą jeszcze gorsze, dlatego najważniejszą rzeczą na dziś jest szczepienie, które chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. Dzięki szczepieniu przechodzimy chorobę lekko. Nadal mamy 57 procent mieszkańców Tarnowa zaszczepionych. Trzecią dawką zaszczepionych jest ponad 33 tysiące osób, to ponad 30 procent, natomiast drugą ponad 58 tysięcy. Widać, że dawka przypominająca idzie do przodu, natomiast wśród osób, które pierwszy raz się szczepią, nie ma zwyżkowej tendencji - mówi Dorota Krakowska, dyr. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jan Tomaszewski masakruje PZPN! Mówi o donoszeniu, porównania do papieża | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE