Sukces tarnowian na Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

2021-07-20 8:00

W Gliwicach, w miniony weekend rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów we wspinaczce sportowej. Bardzo dobrze spisali się na nich zawodnicy z tarnowskich klubów sportowych, zdobywając łącznie sześć medali. Na drugim stopniu podium zawody we wspinaczkowym trójboju olimpijskim zakończyła Daria Nawój. Z kolei w czasówkach prym wiódł Marcin Dzieński.

Duży sukces młodej zawodniczki z Tarnowa

Drugie miejsce w Polsce wśród seniorek we wspinaczkowym trójboju olimpijskim, to największe osiągnięcie, którym może się pochwalić reprezentacja Tarnowa na zawodach w Gliwicach. Tytuł wicemistrzyni kraju wywalczyła młodziutka zawodniczka KS Sportiva Daria Nawój. Co ciekawe, już niebawem ta konkurencja zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Awansowała do ścisłego finału w konkurencji prowadzenie, rywalizowała również w finale w czasówkach – zajmując odpowiednio siódme miejsce w prowadzeniu (drugie wśród trójboistek) i dziesiąte na czas (trzecie wśród trójboistek) - podsumowuje Arkadiusz Kamiński z Klubu Sportowego Sportiva w Tarnowie.

Tarnowscy wspinacze w czołówce

Nie zawiedli najbardziej utytułowani reprezentanci Tarnowa. W konkurencjach indywidualnych, a konkretnie we wspinaczce na czas mężczyzn całe podium należało do tarnowian. Złoto i srebro wywalczyli zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów Marcin Dzienski i Mikołaj Wróblewski, brąz zdobył Bartłomiej Podlewski z KS Sportiva. W rywalizacji kobiet wicemistrzynią Polski została Anna Brożek, brąz wywalczyła Natalia Kałucka – obie z KU AZS PWSZ Tarnów.

W Gliwicach, w seniorskiej rywalizacji debiutowali również dwaj juniorzy młodsi z KS Sportiva – Oskar Szalecki i Eryk Nawój. Oskar dostał się do ścisłego finału, plasując się ostatecznie na dobrym ósmym miejscu. Eryk zakończył rywalizację na osiemnastej pozycji. W zawodach z dobrej strony pokazała się również Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów. W trójboju olimpijskim była czwarta, zajmując dwunaste miejsce w czasówkach i dziewiąte w prowadzeniu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy