Odśnieżanie chodnika

i

Autor: Pixabay Straż miejska w Tarnowie przypomina o obowiązku odśnieżania chodnika

Wiadomości

Straż miejska przypomina mieszkańcom Tarnowa o obowiązku odśnieżania chodnika. Inaczej posypią się mandaty

2023-12-09 12:40

Straż miejska przypomina mieszkańcom Tarnowa o obowiązku odśnieża chodników. Mundurowi podkreślają, że dotyczy on właścicieli nieruchomości lub posesji, do których bezpośrednio przylega chodnik. Niewywiązanie się z tego zadania jest zagrożone karą grzywny. Tarnowianie, w związku z wydanym przez straż miejską komunikatem, powinni spodziewać się podczas tegorocznej zimy wzmożonych kontroli.

Tarnów. Straż miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników

Straż miejska w Tarnowie wydała komunikat, w którym przypomina mieszkańcom o obowiązku odśnieżania chodników. Mundurowi podkreślają, że chodzi o przypadki, gdy chodnik przylega bezpośrednio do danej nieruchomości lub posesji. Za niewywiązanie się z tego zadania, jak informuje straż miejska, grozi mandat w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Strażnicy miejscy zwracają uwagę, że jest jeden wyjątek, który dotyczy sytuacji, w których chodnik nie przylega bezpośrednio do budynku lub posesji. Jeśli pomiędzy terenem prywatnym a chodnikiem znajduje się pas zieleni, to obowiązek odśnieżana jest po stronie gminy.

Komunikat straży miejskiej w Tarnowie w sprawie odśnieżania chodnika

i

Autor: Straż Miejska w Tarnowie (strazmiejska.tarnow.pl)

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Quiz. To najlepszy świąteczny film akcji! Jak dobrze pamiętasz „Szklaną pułapkę”?

Pytanie 1 z 10
Kim jest John McClane, główny bohater „Szklanej pułapki”?

Święta w WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie [GALERIA]

Technologia a rynek ubezpieczeń