niedźwiedź

i

Autor: Pixabay / Facebook: Nadleśnictwo Piwniczna - Przemysław Wojtarowicz

Wiadomości z regionu

Spotkał niedźwiedzia w małopolskim lesie. Udało mu się nagrać ten niezwykły widok! [WIDEO]

2023-06-01 15:09

Nadleśnictwo Piwniczna zamieściło na swoim Facebooku nagranie, na którym widać przechadzającego się po tamtejszym lesie niedźwiedzia. Do spotkania z największym polskim drapieżnikiem doszło w Leśnictwie Szczawnik. Zarejestrowane przez jednego z pracowników lasów państwowych zwierzę przemknęło pomiędzy drzewami. Postura przybysza wskazuje, że był to młody osobnik.

W małopolskim lesie pojawił się niedźwiedź. Został nagrany przez leśnika

Niezwykły widok udało się zarejestrować jednemu z pracowników Nadleśnictwa Piwniczna, który wybrał się na spacer leśnym szlakiem w Szczawniku, miejscowości położonej w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna. Na zamieszczonym w social mediach filmiku widać przedzierającego się przez gęstwinę niedźwiedzia, który początkowo spogląda w kierunku leśnika, a następnie odwraca się i uchodzi w głąb lasu. Wygląd drapieżnika wskazuje, że jest to młody osobnik.

Niedźwiedź brunatny jest ssakiem drapieżnym z rodziny niedźwiedziowatych. Zamieszkuje Azję, Europę Północną i Amerykę Północną. Na terenie Polski żyje około 150 osobników, a na przestrzeni ostatnich lat ich liczba uległa znacznemu powiększeniu. Jeszcze na początku lat 70. było ich w naszym kraju zaledwie 20, a na początku XX wieku blisko 100. Najczęściej można spotkać je w Tatrach i Bieszczadach. Rzadziej pojawiają się w Beskidzie Żywieckim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najpiękniejsze zamki w Małopolsce na lato 2023. Które miejsca warto odwiedzić? [GALERIA]

Jak dobrze znasz polskie hity lat 80.? QUIZ dla prawdziwych fanów muzyki z czasów PRL!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?
Lisek Lennon z problemami neurologicznymi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE