Spacer po Tarnowie bez wychodzenia z domu? To możliwe [WIDEO]

2021-01-13 11:00 Łukasz Grygiel
Wirtualna podróż po Tarnowie
Autor: Ryszard Czubała Wirtualna podróż możliwa jest dzięki stworzonym filmikom

W sieci pojawiły cztery około 20-minutowe filmy ukazujące najpiękniejsze miejsca i ciekawe historie związane z miastem nad Białą. Całość okraszona jest komentarzem przewodników. Wirtualna podróż możliwa jest m.in. po Mościcach. Sprawdźcie, gdzie możecie się wybrać nie wstając z fotela!

Z sześciu tradycyjnie zaplanowanych spacerów udały się tylko dwa. Plany pokrzyżowała pandemia i związany z nią lock down. Szybko więc zdecydowano, aby zatrudnić operatora kamery i przewodnika, który wirtualnie odtworzą trasę.

- W sieci obejrzeć można spacer szlakiem pielgrzymki św. Jana Pawła II 9 i 10 czerwca 1987 roku, spacer śladami Jana Hetmana tarnowskiego. Spacer po - grabówce (żydowski sztetl) oraz spacer po Mościcach - dzielnicy ogrodzie – mówi Marcin Pałach z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie filmiki powstały w ramach projektu „Zwiedzaj Tarnów, pieszo, rowerem, busem”. Był realizowany od września.

- W ramach tego projektu, jeszcze przez lock downem, zaprosiliśmy do Tarnowa ponad 250 osób. To byli głównie mieszkańcy Krakowa, którzy autokarami przyjeżdżali na wycieczki albo do Tarnowa, albo na Winnice, albo do Zalipia – dodaje Marcin Pałach z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Dofinansowanie na projekt pochodził z województwa małopolskiego. Wszystkie filmiki możecie znaleźć na kanale youtube Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!