potrącenie

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Śmierć na drodze w Wierzchosławicach

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Kierująca oplem wymusiła pierwszeństwo przejazdu

2023-03-21 11:11

W piątek, 17 marca 2023 roku, we wczesnych godzinach porannych, na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wierzchosławicach, miejscowości położonej w powiecie tarnowski, na skrzyżowaniu dróg, kierująca oplem potrąciła rowerzystę. Mężczyzna z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Dzień później lekarze poinformowali o jego zgonie.

Wierzchosławice. Nie żyje rowerzysta potrącony przez samochód

W piątek, 17 marca 2023 roku, na drodze wojewódzkiej nr 975 w Wierzchosławicach, na skrzyżowaniu dróg, kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystę. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci ruchu drogowego oraz karetka pogotowia. Ratownicy medyczni udzielili rannemu mężczyźnie niezbędnej pomocy, a następnie przetransportowali go w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala. Natomiast mundurowi zebrali ślady, wykonali szkic oraz zabezpieczyli rower i samochód do szczegółowych oględzin. Z relacji jednego z uczestników oraz świadków zdarzenia wynikało, że kierująca oplem 35-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, poruszająca się w kierunku Wojnicza, próbowała zjechać z drogi wojewódzkiej w stronę Ostrowa. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdy rowerzyście, który jechał w przeciwnym kierunku, co doprowadziło do jego przewrócenia.

Dzień później, w sobotę, 18 marca 2023 roku, lekarze z tarnowskiego szpitala przekazali policjantom informację o śmierci 71-letniego rowerzysty. 35-letniej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Będzie ona odpowiadać przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Wpadki językowe gorsze niż grzechy główne. 9/12 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Pewnego razu podczas składania przysięgi w Trybunale Konstytucyjnym językoznawcy mieli palpitacje serca... Która forma jest poprawna?
Mąż rzucił się z młotkiem i nożem na żonę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE