Skarpetki z maszkaronem i tarniną. Nowa pamiątka turystyczna z Tarnowa [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-03-15 12:29

Już nie tylko herbata czy korale z tarniny. Wśród pamiątek z miasta, Tarnowskie Centrum Informacji oferuje również kolorowe skarpetki. Praktyczny element garderoby ozdobiono wzorami charakterystycznymi dla Tarnowa. Pomysłodawcy liczą, że nowy gadżet spodoba się turystom i zbieraczom pamiątek z różnych zakątków Polski, ale również mieszkańcom.

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tarnowskie skarpetki są oferowane w rozmiarach od 35 do 45. Te mniejsze przygotowano w kolorze białym z nadrukiem granatowych owoców tarniny, charakterystycznej dla wzgórz w okolicy. Większe mają kolor czarny i są ozdobione żółtym wizerunkiem maszkarona. To również charakterystyczny element krajobrazu Tarnowa, który można znaleźć na budynku zabytkowego ratusza.

POSŁUCHAJ: O skarpetkach z Tarnowa mówi Marcin pałach, szef Tarnowskiego Centrum Informacji

- Postanowiliśmy, wzorem innych miast, dołożyć tarnowskie skarpetki do naszej oferty pamiątek. Mamy już koszulki, czapeczki, teraz skarpetki, więc można ubrać się po tarnowsku. Do tego korale tarninowe, a od niedawna również tarnowskie maseczki. To taka potrzeba obecnych czasów. Korzystają z nich pracownicy TCI, kiedy wychodzą do miasta albo udzielają wywiadów, ale turyści i mieszkańcy też po nie sięgają. Skarpetki to na razie wersja testowa. Sprawdzamy zainteresowanie i jakość, ale wszystko wskazuje na to, że gadżet się spodoba, bo zapytania i zamówienia już są – cieszy się Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Śniadanie Wielkanocne: Co podać na stół?

O kolorowe, tarnowskie skarpetki pytają już kolekcjonerzy pamiątek, ale również tarnowianie, którzy mieszkają teraz poza miastem, a chcą mieć coś, co się z Tarnowem wiąże. Gadżet nie tylko służy do identyfikowania się z miastem, ale może bardzo praktycznie wspomóc wędrowca, którego w trakcie zwiedzania zaskoczy ulewa. Debiut tarnowskich skarpetek w portalach społecznościowych pokazał, że nowa pamiątka przypadła do gustu również tym, którzy na co dzień tu mieszkają.

Tarnowskie skarpetki ze wzorem tarniny i maszkarona dołączyły do innych suwenirów, które można zabrać ze sobą odwiedzając miasto. Tarnowskie Centrum Informacji oferuje turystom wiele różnych propozycji. Są magnesy, kubki, filiżanki, akwarele i obrazki na szkle. Wszystko to z motywami charakterystycznymi dla Tarnowa i Zalipia. Są też liczne publikacje, tarninowa herbatka, korale w granatowym kolorze, czapki, a nawet ażurowe jajka z herbem miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl